Cais skončil v Itálii jedenáctý. Bojoval s únavou po prodělaném covidu

RallyZone.cz, 14. března 2021, 19:44 Google+

Česká rallyeová naděje má za sebou první letošní podnik. Erik Cais skončil v náročné italské Rally Ciocco na jedenáctém místě. Z vítězství se radoval zkušený Belgičan Thierry Neuville a Cais na něj ztratil přes minutu a půl. Zlínský pilot s navigátorkou Jindřiškou Žákovou se stali nejlepší českou posádkou, když v poslední rychlostní zkoušce přeskočili Filipa Mareše. „Je to parádní výsledek. Zvlášť po tom, čím jsme si prošli před startem,“ prohlásil 21letý Cais, který se v letošní sezoně soustředí na juniorskou kategorii mistrovství Evropy. Zároveň by se mohl objevit také na Valašské rallye.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Cais, Erik

Cais, Erik | foto: Martin Husár

Sdílejte článek

Náročně začal nový rok pro Erika Caise. Talentovaný pilot rallye v únoru prodělal Covid-19, nemohl naplno trénovat. A kvůli vládním nařízením nešlo na Moravě závodní Ford Fiesta Rally2 pořádně otestovat. I proto se členové týmu Orsák Rallysport rozhodli zúčastnit se italské Rally Ciocco. Dvoudenní soutěž posádky pořádně prověřila. „Bohužel bylo hodně havárií, naštěstí bez vážných zranění. I když podnik nebyl významně dlouhý, bylo to daleko náročnější než delší soutěže, kterých jsem se zúčastnil,“ popisoval Cais.

4. místo v poslední RZ!

Kromě členité tratě a rozbitého asfaltu znepříjemňovalo posádkám průjezdy vylezlé bahno. Jenže právě tyhle podmínky má Cais, jako bývalý profesionální cyklista na horských kolech, velmi rád. „Ještě mohlo trochu více pršet, aby to klouzalo,“ dodal s úsměvem rodák z Fryštáku, který ukázal výbornou rychlost hlavně ke konci. Před závěrečnou sekcí byl na 13. místě a na Filipa Mareše ztrácel osm vteřin. V posledních třech rychlostních zkouškách ale pokaždé zajel do desátého místa, v té konečné vybojoval dokonce čtvrté místo! A díky tomu poskočil na konečnou 11. příčku na Rally Ciocco.

„Podle mých zkušeností se všechno rozhoduje na poslední zkoušce, takže jsem do toho dal všechno. A výsledek nás potěšil, protože jsme se dokázali prosadit v obrovské konkurenci italských pilotů. Tempo je tu neskutečně vysoké a vyrovnané,“ tvrdil Cais, jeden z největších talentů evropské rallye. Kromě podmínek a vysoké konkurence musel český pilot bojovat také se zdravotními komplikacemi, tedy konkrétně s Covid-19, který prodělal koncem února.

„A bohužel post-covidového syndromu jsem se ještě zcela nezbavil. Třeba na dlouhých rychlostních zkouškách jsem se zadýchával, soustředěnost občas kolísala, a to i když s maximální koncentrací nemám žádný problém. Nebylo to však tak hrozné, abych někoho ohrozil. Spíše to nebylo komfortní,“ popisoval Cais, který je z profesionální cyklistiky zvyklý na tréninkový dril a stará se o něm kondiční trenér Erik Kimmel. „Po závodě jsem absolvoval klidové a zátěžové EKG a už by to mělo být v pohodě.“

Caise čeká letos osm soutěží v rámci ERC, první se jede v květnu na Azorských ostrovech. Koncem března by se mohl objevit také na Valašské rallye. „Původně jsme o tom neuvažovali, ale situace ve sportu je náročná. Musí se využít každého závodu, který je,“ prohlásil člen týmu Orsák Rallysport.

PR, Jiří Uhlíř

Vytisknout

Diskuze: Cais skončil v Itálii jedenáctý. Bojoval s únavou po prodělaném covidu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Dobré zprávy z Hustopečí – jedeme s diváky

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Erik Cais s Jindřiškou Žákovou v roli ambasadorů barumky

Randy historic racing klub

Jan Mikulík „Připravuje se comeback i nová soutěž“

Rally Plzeň (CZE)

Rally Plzeň ve fotogalerii

Rally Hustopeče (CZE)

Uzávěrka hustopečské „rally mezi vinicemi“ ve středu o půlnoci

Rally Plzeň (CZE)

Racing21: Bramborový souboj do posledních metrů

reklama

Doporučujeme

Mareš, Filip - Bucha, Radovan

Mareš s Buchou zahájí sezónu v Itálii

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rally Plzeň ve fotogalerii

  2. Uzávěrka hustopečské „rally mezi vinicemi“ ve středu o půlnoci

  3. Pech s Uhlem vyhráli Rallye Plzeň

  4. Erik Cais s Jindřiškou Žákovou v roli ambasadorů barumky

  5. Racing21: Bramborový souboj do posledních metrů

  6. PRIORITOU POŘADATELE RALLY BOHEMIA JE BEZPEČNOST DIVÁKŮ A POSÁDEK

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud