Petr Štěpánek si vyzkoušel Peugeot 208 Rally4

Barbora Vebrová, 14. října 2021, 14:39 Google+

Ještě něž se podíváme, jak si slušovický tým vedl na Rally Pačejov, vraťme se k druhé sobotě v září, kdy se jel závod Rallysprint série ve Vyškově. Zde měl Minařík Racing zastoupení jedné posádky. S vozem Renault Clio Sport závodila dvojice Pavel Řihák – Petr Peca. Kluci po čtyřech rychlostních zkouškách vedli svoji třídu 8, ale bohužel v pátém měřeném úseku posádka musela ze závodu odstoupit. Důvodem byla technická závada v elektrice k palivovému čerpadlu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Na začátku října se v okolí Horažďovic odjel předposlední podnik Mistrovství České republiky v rally. Na startu nechyběl ani tým ze Slušovic. Tentokrát do týmového vozu Peugeot 208 Rally 4 usedl Petr Štěpánek. Na sedadlo spolujezdce si přizval zkušeného navigátora Romana Švece. Petr Štěpánek ve své kariéře absolvoval sezonu 2017 a 2018 v Hondě Civic Vti. Poté v sezoně 2019 odjel jeden závod, Rally Pačejov, s vozem Renault Clio sport. Od té doby jsme jej na tratích rychlostních zkoušek neviděli, až opět na závodě v Pačejově. Kluci začali pozvolna a snažili se posbírat co nejvíce zkušeností s vozem. Po sobotní etapě posádka Štěpánek – Švec nocovala na 37. pozici absolutního pořadí. Ve třídě 5 jim patřilo po první etapě druhé místo a v Peugeot cupu obsadili 5. pozici.

V nedělní etapě posádka zabrala a posunula se ve výsledkové listině vzhůru. Náročný závod Petr s Romanem dokončili na 29. místě absolutního pořadí, 10. místě v kategorii dvoukolek, 4. místě v Peugeot cupu. Ve třídě 5 se dvojice umístila na druhém místě.

Nyní na slušovický tým Minařík Racing čeká závod na Slovensku. Při Rally Košice se v oranžovo-černých barvách představí dvě posádky. René Dohnal s Romanem Švecem usednou do Peugeotu 208 Rally4 a s vozem Renault Clio bude závodit Paulina Poláčková se spolujezdcem Markem Podobníkem.

Vytisknout

Diskuze: Petr Štěpánek si vyzkoušel Peugeot 208 Rally4

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mikuláš Rally (CZ)

Mika s Andrysem v cíli Mikulášské rally

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš uzavřel domácí sezonu v rally, vítězem se stal Bisaha

Mikuláš Rally (CZ)

Radek Jatel opět v závodním voze

Setkání mistrů

Pohodový závěr sezony na Setkání mistrů

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Cais: Tři velké závody ve čtyřech týdnech

Rally Vsetín (CZE)

Rozhovor s vítězem kategorie 4 České trofeje v rally HA Tomášem Klokočníkem jun.

reklama

Doporučujeme

Rally Morava (CZE)

Rally Morava eviduje první přihlášky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mikuláš uzavřel domácí sezonu v rally, vítězem se stal Bisaha

  2. Mika s Andrysem v cíli Mikulášské rally

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud