Kopecký vyhrál Rally Šumava 2012

Tomáš Urban, 21. dubna 2012, 00:12 Google+

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem a s tovární Škodou Fabia S2000 vyhrál Rallye Šumava, druhý skončil se ztrátou jedné minuty a dvaadvaceti vteřin Roman Kresta, třetí dojel Jaromír Tarabus, oba se stejnými vozy jako vítěz.

Škoda Fabia S2000

Kopecký, který byl v čele už po páteční první etapě, vyhrál soutěž poprvé v kariéře a po třech závodech je v čele průběžného pořadí mezinárodního mistrovství ČR.

Rallye Šumava Klatovy:

1. Kopecký - Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:34:07,3
2. Kresta - Gross (Škoda Fabia S2000) +1:22,5
3. Tarabus - Trunkát (Škoda Fabia S2000) +2:29,3
4. Semerád - Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX 3) +3:55,4
5. Kopáček - Řiháková (Subaru Impreza STi) +4:34,6

-------------------------------------------------------------------------------------

Technickými přejímkami soutěže v Klatovech prošlo 40 posádek. Ze špičky avizovaně chyběl Pavel Valoušek a Roman Odložilík.

Čínovský okruh začíná nejlépe Kopecký před Pechem a Krestou, stejně tak probíhá druhá rychlostní zkouška. Na třetí si Kresta s Pechem prohodí umístění. Tlusťák se dostává před Arazima na místo sedmé. Na deváté stoupá Kopáček, před Štajfa a Trojana. V teto zkoušce urazil Běhálek kolo.  Čtvrtá zkouška pořadím nepohla. Snad jen Antonín Tlusťák zajel až 23. čas a propadl se o dvě místa. Havaroval Smékal s DS3 a zkouška musela a být přerušena. Poté následoval servis, kde odstoupil na motor Orsák. Po polovině etapy tedy pořadí Kopecký, +18,3 Kresta, +20,9 Pech.

Za tmy začalo druhé kolo rychlostních zkoušek. Tma nejlépe sedla Kopeckému, když vyhrál RZ 5 před Pechem a Krestou. Polepšil si Tlusťák na místo sedmé. Na místo jedenácté postoupil Jelínek.

Součástí Rally Šumava je také Rally Vltava, která je také součástí ME v rally historických automobilů. Obrovskou porci smůly si vybírá Mirek Janota s Lukášem Vyoralem, když jim stávkuje technika a hned na RZ1 ztrácejí přes 4 minuty. Pravdou je, že další 5 Rz vyhrávají.