V Sosnové nejrychlejší Petr Kolář a Antonín Tlusťák

Miroslav Vebr, 26. listopadu 2015, 09:14 Google+

Předposlední podnik GPD rally cupu 2015 proběhl v polovině listopadu na autodromu v Sosnové

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
GPD RallyCup Sosnová

GPD RallyCup Sosnová | foto: Dušek, František

Sdílejte článek

Příjemným překvapením byl zájem jezdců o tuto akci, kdy se hlavnímu pořadateli cupu  přihlásilo 28 jezdců. Devět soutěžících soupeřilo v dvoukolkách a devatenáct jezdců využívalo potenciál vozů s pohonem všech kol. Pořadatelé po kladných ohlasech ze strany jezdců pojali tento díl obdobně jako v loňském roce, kdy základní část závodu tvořila klasická rychlostní zkouška, kterou doplnil paralelní závod. Oproti roku 2014 ovšem přibyla ještě jedna doplňková erzeta. „Hlavní partner GPD rally cupu 2015, firma GPD, připravil pro všechny zúčastněné kvalitní a příjemné zázemí včetně bohatého občerstvení. Tímto bych chtěl Michalu Babičkovi a jeho firmě velmi poděkovat a vyslovit spokojenost, že můžeme s firmou GPD spolupracovat. Závod proběhl pod záštitou partnera KM racing Slovakia, který poskytl areál a zázemí, za což bych chtěl taky vyjádřit svůj dík.  Díky patří i firmě TRAIVA, která představila v Sosnové své výrobky – autolékárničky a další sortiment pro motoristy, který zná jistě velmi dobře každý řidič. Tato firma dlouhodobě podporuje šampionát i můj tým,“ vysekl poklonu obchodním partnerům Silvestr Mikuláštík.

V dvoukolkách dominoval Petr Kolář s Hondou Civic. Na Rendu Dohnala, který v Sosnové zkoušel vůz Citroën C2 R2, najel v úvodu Kolář velký náskok, a i když mladý jezdec byl nejrychlejší na pěti měřených zkouškách, na vymazání náskoku to nestačilo. Trojici nejrychlejších doplnil na stupních vítězů určených pro dvoukolkáře Václav Přikryl s Hondou Civic. O absolutní vítězství v Sosnové ovšem bojovaly jiné značky aut. Páté místo si vyjel Lukáš Čala, který okusil svezení ve Fordu Fiesta R5. Bramborovou pozici po odjetí šesti zkoušek získal Martin Březík s Mitsubishi Lancer EVO IX. Po 4. RZ byl na čele Silvestr Mikuláštík, ale vzápětí se dostavily technické problémy Škody Octavie WRC. „Problémy s řídící jednotkou a ztrácející se výkon motoru byl příčinou horších časů a propadem ve výsledcích.  Chtěl jsem kluky potrápit, ale technika byla proti. Taková bývá rally a je to pouze sport, přesto jsem s třetím místem spokojený,“ konstatoval Mikuláštík. Nádherný boj o desetinky vteřin se rozehrál mezi Romanem Odložilíkem (Ford Fiesta R5) a Antonínem Tlusťákem (Škoda Fabia S2000). I když jezdec s fordem byl nejrychlejší pětkrát, vítězství o 0,7 vteřiny získal Antonín Tlusťák.

Právě Antonín Tlusťák a Roman Odložilík se poperou o absolutní vítězství v GPD rally cupu 2015 na posledním podniku letošní sezony, který se pojede na Mikuláše na kopřivnickém polygonu a soutěž ponese příznačný název Mikuláš – GPD rally cup 2015. Tato akce bude zpřístupněna i pro diváckou veřejnost. Pořadatel očekává širší startovní pole, pro které budou připravené dvě plnohodnotné rychlostní zkoušky. „Věřím, že diváci přijedou a společně s námi zakončí úspěšnou sezonu GPD rally cupu 2015. Zde bych chtěl apelovat na diváky, aby dbali pokynů pořadatelů. Budou vytvořena divácká místa a striktně budeme požadovat, aby diváci nevstupovali jinam, než do těchto prostorů.  Je domluvena i spolupráce s Policií ČR, aby případné neukázněné diváky vykázala z areálu. Nechceme lidi strašit, ale bezpečná rally je naším prvořadým zájmem, ať už z pohledu diváků nebo jezdců.

V této chvíli dokončujeme spojovací úseky a od nich se bude odvíjet celá rally v Kopřivnici. V plánu máme dvě rychlostní zkoušky ve třech sekcích. Jezdci by měli mít po absolvování všech erzet najeto více jak třicet ostrých kilometrů,“ nastínil závěrečnou akci Mikuláš – GPD rally cup 2015 Silvestr Mikuláštík.

 

Vytisknout

Diskuze: V Sosnové nejrychlejší Petr Kolář a Antonín Tlusťák

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mikuláš Rally (CZ)

Bisaha obhájil prvenství na Mikuláši, největší show předvedl Březík

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš: foto Milana Procházky

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš: foto Kuby Machálka

Urban, Josef - Urban, Jaroslav

Urbani závodili na Rallye Legend San Marino

Rentor RallyCup Kopřivnice - listopad

Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

Rally Ice Tour

Přijďte na Čepkov, čeká vás autogramiáda Síť21 Mikuláš Rally!

reklama

Doporučujeme

Rally Jeseníky (CZE)

KL Racing Team ide dobiť Prahu s troma posádkami

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

  2. Urbani závodili na Rallye Legend San Marino

  3. Mikuláš: foto Milana Procházky

  4. Bisaha obhájil prvenství na Mikuláši, největší show předvedl Březík

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud