Václav Pech jun. se v Praze rozloučil s MINI Cooprem

Media Václava Pecha, 1. prosince 2015, 16:21 Google+

Pět let byli EuroOil-invelt team a posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel spojeni se značkou MINI. Na Pražském rallysprintu se s MINI rozloučili.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 03.12. 23:36) Napište svůj názor
Pražský Rallysprint (CZE)

Pražský Rallysprint (CZE) | foto: Media Václava Pecha

Sdílejte článek

Závěr sezony automobilových soutěží je každoročně spojený s exhibiční akcí pod názvem Pražský rallysprint. Letos se na pražském Strahově odjel již 21. ročník, kdy Václav Pech jun. je nejúspěšnějším závodníkem historie této soutěže s deseti vítězstvími. I letos se EuroOil – invelt team opravdu hodně snažil vyhrát tuto pražskou rallye, měl k tomu totiž velký důvod. „Pražský rallysprint byl posledním společným závodem s naším MINI, protože hned následující den si jej přebíral jeho nový majitel. Naše loučení bohužel nebylo vítězné, ale to už tak v rallysportu někdy bývá. Hned v první rychlostní zkoušce na startu nám praskla poloosa a s pouze hnanou přední nápravou jsme ztratili asi tak 25 vteřin. Naši mechanici auto bez problému opravili a my, s odhodláním stáhnout ztrátu, vyrazili do druhé rychlostní zkoušky,“ popisuje úvod závodu Václav Pech jun..

Bohužel ani dál nebylo na poslední společné soutěži s vozem MINI Cooper WRC posádce EuroOil-invelt teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel přáno. I do cíle druhé rychlostní zkoušky dojelo MINI s velkou časovou ztrátou, protože tým zřejmě doplatil na vadnou sérii poloos z Velké Británie. „V průběhu druhé RZ nám praskla další poloosa a musel jsem dojet zkoušku jen se „zadkem“. Nikdy předtím se nám taková závada nestala a je to zřejmě výrobní vada. Možná je v tom i trochu symboliky, protože od příští sezony přecházíme na Porsche, které má pohon jen zadních kol, tak abych si už asi trochu zvykal,“ směje se Václav Pech jun..

V dalším průběhu soutěže už s tak velkou ztrátou nebylo kam pospíchat, a proto Václav Pech jun. s Petrem Uhlem nešetřili smyky a sem tam pro diváky předvedli i nějaké to kolečko. Výsledek tak při poslední soutěži s MINI nebyl tím podstatným. „Při tomto loučení s MINíkem jsem trochu smutný, protože jsem měl k němu vytvořený nějaký vztah. Ze začátku to bylo dost nespolehlivé a těžko ovladatelné auto, ale za těch pět let jsme auto vypiplali k naprosté dokonalosti.  Získali jsme společně dva tituly mistrů republiky a řadu dalších úspěchů.  Všechno jednou končí a my příští rok odstartujeme s Porsche 997 GT3. Je to pro nás velká výzva. Bude to něco úplně nového. Kromě prvních startů s tátovo Škodou 1000 MB jsem nikdy nezávodil s autem se zadním pohonem a tohle auto je navíc dost specifické a s obrovským výkonem. Moc se ale na tu výzvu těším a je to zase nový impuls pro celý tým a i pro nás s Petrem. Budeme se zase snažit auto vylepšit a posunout jeho fungování o krok kupředu.

Díky všem, kteří jste nás v této sezóně podporovali věřím, že i s Porsche se vám EuroOil – invelt team bude líbit,“ uzavírá Václav Pech jun., kterého teď spolu s celým teamem čeká náročná přestavba vozu Porsche 997, aby s ním mohli startovat v sezóně 2016.

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Václav Pech jun. se v Praze rozloučil s MINI Cooprem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 03.12.2015 23:36 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Test Jan Kopecký

Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

KoprCup

Předsezonní test v Kopřivnici

Vlček, Martin

Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

Rally Kopná (CZE)

Populární rallysprint na Kopné se pojede popětadvacáté!

reklama
reklama

Doporučujeme

Najde M-Sport místo i pro Evanse?

Camilli končí v TMG, Evans s M-Sportem dále jedná

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Předsezonní test v Kopřivnici

  2. Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

  3. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  4. Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

  5. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  6. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud