K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

K.I.T. racing bavil sebe i diváky při Mikuláš rally

Miroslav Vebr, 4. prosince 2017, 16:29 Google+

Celkem pět vozů z otrokovické dílny K.I.T. racing vyrazilo v první prosincovou sobotu na Mikuláš rally forever 2017. Vlastimil Neumann, Radim Vavřík, Libor Votava i Michal Ševčík úspěšně závod dokončili, smolařem byl Lukáš Matěna.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Sdílejte článek

O závěrečnou tečku za sezonou 2017 v automobilových soutěžích se postarala, jako už tradičně, Mikuláš rally ve Slušovicích. Na start závodu o pěti rychlostních zkouškách a 29,5 ostrých kilometrech, se mimo jiné postavila i pětice jezdců, která využila pro závod vozy z dílny K.I.T. racingu. Rychlostní zkoušky byly pokryté ledem, o to více se jednotlivé posádky předváděly a o roztančená kolečka nebyla nouze. Vítězství v kategorii historik a 10. místo v absolutní klasifikaci si vyklouzala dvojice Vlastimil Neumann – Otto Slezák na Fordu Escort RS Cosworth. „Ledová trať byla nejenom pro nás velkou výzvou. Po celý závod jsme se bavili a dosahované časy šly mimo nás. Chtěl jsem vyzkoušet, jak Ford funguje na ledě a musím jednoznačně říct – paráda. Auto jsme dovezli v pořádku do cíle, krásně jsme se svezli, takže za nás maximální spokojenost,“ uvedl po závodě Vlastimil Neumann.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Do Slušovic se přijela pobavit i posádka ve složení Radim Vavřík – Tomáš Plachý na jednom ze tří vozů Mitsubishi Lancer EVO IX. „Letos jsem se na Mikuláše moc těšil, že se jen s Tomášem pobavíme a užijeme si konec sezony. Bohužel díky počasí to byl pro mne očistec, učení se jezdit na ledu a snaha dovézt auto v pořádku, neboť zatím jsem takovou soutěž viděl jen v televizi. Zkušenost to byla k nezaplacení, organizace jako vždy skvělá a diváci neuvěřitelní, což ale na Zlínsku už nikoho nepřekvapí. Taky musím samozřejmě poděkovat teamu K.I.T. racing za perfektní servis, jako vždy a svému spolujezdci, který mi v autě opět dodával tu pravou jistotu, i když několikrát i on musel pochybovat, že auto dovezeme celé,“ řekl v cíli Mikuláš rally Radim Vavřík. Zlínská posádka se umístila v soutěži, kde nešlo o výsledek, ale o zábavu, na 23. místě absolutně a ve třídě 3 obsadila 4. místo.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Další Mitsubishi deváté vývojové evoluce bylo připraveno pro Libora Votavu, který slyšel rozpis z úst Františka Synáče. „Já mohu hodnotit závod jedině kladně. Přijeli jsme na Moravu, abychom si užili klouzání, a tento cíl jsme si splnili. Pěkné rychlostní zkoušky, jízda dveřmi napřed a naprostá pohoda během celého závodu. Výsledek je druhořadý. Užil jsem si pohodový den v profesionálním týmu a já jsem spokojený,“ ohlédl se za sobotním závodem Libor Votava. Pouze pro úplnost statistik doplňuji, že dvojice Votava – Synáč byla klasifikována na 36. místě absolutní klasifikace a 6. místě ve třídě 3.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Mikulášskou rally dokončila i bratrská dvojice Michal a Martin Ševčíkovi, kteří usedli do Peugeotu 208 R2. Michal si vybral pro premiérový start v rally ty nejtěžší podmínky, ale s tratí si poradil a auto bez úhony dovezl až do cíle. „Pro mě to byla první rally v životě a díky počasí to byla hodně těžká premiéra. Cely závod byl hlavně o seznámení se se soutěží z pohledu jezdce. Okruh ve Slušovicích byl skvělý a tam jsme byli spokojeni. Zkouška v Zádveřicích byla hodně těžká a led ji ještě ztížil. Proto jsme zde nezávodili, abychom neublížili autu. Díky všem, že jsme se mohli závodu zúčastnit a těšíme se na další ročník,“ prozradil v cíli Michal Ševčík. Bratrská dvojice Ševčíků dokončila závod na 27. místě v kategorii 2WD, 8. místě ve třídě 6 a 7. místě v kategorii Junior.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Závod se nepodařilo dokončit pouze Lukášům Matěnovi s Hlaváčem na třetím Mitsubishi Lancer EVO IX. Hradecký jezdec uklouzl v jedné ze zatáček u dostihové dráhy a lehce zavadil o obrubník. „Na Slušovice jsme se těšili, ale bohužel jsme se absolutně netrefili do gum. Výsledkem startu na mokrém slicku bylo odstoupeni po RZ1 po naší smolné chybě. Z důvodu minimalizování škod jsme se rozhodli po úvodní zkoušce dále nepokračovat,“ vysvětlil odstoupení ze závodu Lukáš Matěna.

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: K.I.T. racing bavil sebe i diváky při Mikuláš rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Traiva RallyCup - březen

Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

Rally Sardinia (ITA)

Wilson: Ogier boj o letošní titul ještě zdaleka neodepsal

M-Sport ve spolupráci s Fordem připravil novou aerodynamiku v zadní části pro Fiestu WRC

M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

Rally Bohemia (CZE)

Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

Rally Bohemia (CZE)

KIT Racing vyšel na Bohemce na prázdno

Rally Bohemia (CZE)

Životní výsledek Sandry Pokorné na Rally Bohemia

Rally Bohemia (CZE)

Bohemka ve fotogalerii Honzy Duška

Rally Bohemia (CZE)

Bratři Szejové: soupeření na Bohemce v obrovské konkurenci

Rally Bohemia (CZE)

Jindřich Štolfa nečekaným vítězem Rally Bohemia Historic

Rally Bohemia (CZE)

Jan Kopecký zvítězil na Rally Bohemia pošesté v řadě

reklama
reklama

Doporučujeme

Mikuláš Rally (CZ)

Mika i Langmajer na Mikuláš rally v cíli

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

  2. Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

  3. Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud