Kopná se pojede pod křídly společnosti Vančík Motorsport

Roman Ordelt, 29. března 2018, 12:30 Google+

Pořadatelé populárního slušovického Rallysprintu Kopná zažili v minulých dnech velmi horké chvíle. Vznikly nečekané problémy s povolením tratí rychlostních zkoušek, nicméně všechny zádrhely a komplikace se podařily vyřešit a krizový scénář se nenaplnil. Další pozitivní informací je spolupráce s novým generálním partnerem slušovického sprintu, kterým se stala společnost Vančík Motorsport. Pětidílný seriál Rallysprint Série otevře VANČÍK MOTORSPORT XXVI. RALLYSPRINT KOPNÁ 2018, který se pojede se v termínu 6. – 7. dubna v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Pořadatelé z Rallysprint klubu v Podkopné Lhotě usilovně jednali o zajištění nového generálního partnera. „Jsme rádi, že se nám podařilo po velkém úsilí sehnat partnera. Měli jsme rozjednaných pár firem, ale k dohodě bohužel nedošlo. Nakonec nám pomohla v poslední chvíli náhoda. V servisní zóně při Valašské rally na kopřivnickém polygonu jsme se setkali s Jardou Vančíkem v kamarádské debatě. Najednou říká, že to myslí s podporou naprosto vážně,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Rallysprintu Kopná. Jaroslav Vančík startoval před čtvrtstoletím na úplně prvním ročníku Kopné v roce 1993 se „stotřicítkou“, v motoristickém světě je váženou personou především v oblasti přípravy motorů soutěžních vozů a majitelem úspěšné firmy. “Jarda razí filozofii, že peníze, které vydělá v motorsportu, patří zpátky do motorsportu. Věřím, že naše spolupráce může být i na delší období a bude se rozvíjet k oboustranné spokojenosti. V současné době se shání finance velmi obtížně. Letos nám vypadlo pár dlouholetých partnerů a není jednoduché naplnit celkový rozpočet,“ vysvětlil Minařík.

Ještě minulý týden byla vážně ohrožená skladba rychlostních zkoušek a harmonogram rallysprintu. Lesy České republiky nechtěly povolit průjezd rychlostní zkouškou Kameňák kvůli nákaze a nebezpečí prasečího moru ve Zlínském kraji, ale nakonec došlo k dohodě po řadě ústupků. „Při podání žádosti u klasické rychlostní zkoušky Kopná zase došlo k administrativní chybě, neboť na žádosti byl uveden termín 14. dubna. Dokument jsme podávali na obecní úřad s předstihem již v listopadu a termín nám byl poté ze strany Autoklubu přesunut o týden dříve. Tohle jsme si neuvědomili a museli jsme vyřídit na poslední chvíli nové povolení s platným termínem konání závodu. Vznikl nám velký problém, několik bezesných nocí a připraven byl i náhradní časový harmonogram s pozměněnou skladbou erzet. Pořádně jsme se zapotili, ale nakonec všechno šťastně dopadlo. Potřebné povolení nám přišlo a z radosti jsme si i zazpívali,“ uzavřel již s úsměvem Josef Minařík.

Vančík Motorsport XXIV. Rallysprint Kopná 2018 startuje v sobotu 7. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 192,51 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 69,29 km. V cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 15:37 hodin. Oblíbený podnik se započítává vedle rallysprintové série do Poháru 2+ a nově do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2018, posádky budou zápolit i do hodnocení Poháru mládeže, Poháru pořadatele a značkového poháru XTG Adam Cup.

Další zpravodajský servis v rámci Rallysprintu Kopná přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Kopná se pojede pod křídly společnosti Vančík Motorsport

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Bohemia (CZE)

Pech s Uhlem v cíli Bohemia rallye

Rally Bohemia (CZE)

Poloprázdná nebo poloplná sklenice Bohemky?

Rally Bohemia (CZE)

Vítězství pro Bohouše

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia Historic ovládl Vlastimil Neumann na Fordu Escort RS Cosworth

Rally Bohemia (CZE)

Bohemia ve fotografiích Milana Procházky

Rally Bohemia (CZE)

Cílevědomě k republikovému pódiu

reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

Valaška v galerii Jana Duška

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Bohemia: Výsledky prvních dvou zkoušek v Sosnové

  2. Jan Černý vede před závěrečným dnem Rally Bohemia!

  3. Bohemia ve fotografiích Milana Procházky

  4. Nejdramatičtější Rally Bohemia za poslední léta vyhrál Kalle Rovanperä

  5. Rally Bohemia zahájila gladiátorskou show na Autodromu Sosnová

  6. Bohemia: Výsledky historiků po Sosnové

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud