K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Do Klatov přijedou hvězdy z celé Evropy

Karel Špaček, 6. dubna 2018, 19:11 Google+

53. Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye mají svůj letošní termín až 20. - 21. dubna, ale už teď na jihozápadě Čech vrcholí jejich přípravy. Před deseti dny navíc vypršel první týden uzávěrky přihlášek, a tak už je v tuto chvíli zřejmé, že konkurence bude na startu letos mimořádně silná. Bližší informace k soutěžím se objevují také na nových klubových stránkách www.pamk.cz.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Historic Vltava Rally (CZE)

Historic Vltava Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Počasí se snad už konečně rozhodlo skoncovat se zimou a i na přípravy 53. Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye teď mnohem častěji dohlíží hřejivé sluníčko. A jak přípravy probíhají? „Máme velkou radost, že všechno jde, jak má a že všechno směřuje ke zdárnému zvládnutí našich soutěží. Samozřejmě práce nás ještě čeká hodně a drobné zádrhele se najdou vždycky, ale i týmy pořadatelů jednotlivých rychlostních zkoušek pracují na maximální výkon a naše tratě jsou už teď dobře připraveny. Novinkou janovické servisní zóny budou upravené další prostory, ve kterých proběhne například závěrečné předávání cen úspěšným posádkám ´Vltavy´. Těší nás také příznivé ohlasy na novou podobu našich webových stránek, na kterých se zajímavě rozběhl také improvizovaný e-shop. Chystáme v nejbližších dnech i několik prezentací našich soutěží na atraktivních místech, ve čtvrtek před soutěží se opět vrátíme k slavnostnímu představení vybraných posádek na klatovském náměstí, to bude nově spojeno s autogramiádou předních posádek,“ vypočítává zajímavosti předseda organizačního výboru Jan Petrů a dodává: „Očekáváme velký zájem diváků, vždyť každým dnem přibývají na seznamu přihlášených velmi atraktivní jména. To nás na jednu stranu velice těší, na stranu druhou je nám jasné, že bude velmi náročné to všechno zvládnout. Už teď je například zřejmé, že i naše (na první pohled ohromná) servisní zóna bude praskat ve švech. Ale uděláme všechno pro zdárný průběh soutěží!“

A jak je to tedy s těmi posádkami? Zeptejme se tajemníka soutěže, Martina Válka: „V posledních dnech se přihlásili se svými vozy kategorie R5 už i Jan Kopecký a Václav Pech, kterým se v posledních ročnících u nás dařilo nejlépe. Oba vyhráli ´Šumavu´ čtyřikrát a dá se čekat, že boj o prestižní pátý triumf bude velmi dramatický. Určitě do něj budou chtít vstoupit také například Rus Lukjaňuk nebo náš Honza Dohnal, který opět prožene zajímavý Ford Focus WRC. Jsme zvědavi třeba i na výkon talentovaného Jana Černého, ale i na mladou naději týmu Škoda Motorsport, Fina Nordgrena. Zdaleka to není všechno, vždyť jen v nejvíce favorizované třídě 2 máme v tuto chvíli přihlášeno už sedmnáct posádek. Jedním z nich je dokonce německý šlechtic, plným jménem Albert Maria Lamoral Miguel Johannes Gabriel Prinz von Thurn und Taxis, který letos sbírá zkušenosti v evropském šampionátu.

Na delší jména si letos zvykáme také v rámci ´Vltavy´, která se opět započítává do Mistrovství Evropy v rally historických vozů. Přijede totiž hned několik posádek ze Španělska a tam jsou delší jména velmi běžná. Předpokládáme navíc, že závodníci z Pyrenejského poloostrova předvedou takové výkony, že si jejich jména budeme muset dobře zapamatovat. Daniel Alonso Villarón totiž se svým Fordem Sierra Cosworth patří na listinu vítězů slavné Rally Costa Brava, na stejné soutěži se letos dostal na stupně vítězů Xesús Ferreiro Pérez, který do Klatov též dorazí. Trojnásobný vítěz naší soutěže, Nor Valter Christian Jensen, to tedy bude mít asi opravdu těžké, zvláště když ve startovní listině budou i další rychlí závodníci, zejména ze Skandinávie. Nicméně ze Španělska ani například z Finska jsme ještě žádného vítěze Historic Vltava Rallye dosud neměli, tak třeba to se letos změní,“ pomrkává Válek.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Do Klatov přijedou hvězdy z celé Evropy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Uvidíme Sébastiena Ogiera v DTM?

Ogier by si v září mohl na Red Bull Ringu vyzkoušet závod DTM

Ostberg, Mads - Eriksen, Torstein

Citroën zvažuje velkou změnu v set-upu C3 WRC pro Rally Finland

Rally Bohemia (CZE)

45. Rally Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku

Traiva RallyCup - březen

Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

Rally Sardinia (ITA)

Wilson: Ogier boj o letošní titul ještě zdaleka neodepsal

M-Sport ve spolupráci s Fordem připravil novou aerodynamiku v zadní části pro Fiestu WRC

M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

Rally Bohemia (CZE)

Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

Rally Bohemia (CZE)

KIT Racing vyšel na Bohemce na prázdno

Rally Bohemia (CZE)

Životní výsledek Sandry Pokorné na Rally Bohemia

Rally Bohemia (CZE)

Bohemka ve fotogalerii Honzy Duška

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Bohemia (CZE)

Pohár značky Peugeot v ČR odstartuje do druhého ročníku s novým názvem: PEUGEOT…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

  2. Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

  3. Citroën zvažuje velkou změnu v set-upu C3 WRC pro Rally Finland

  4. Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

  5. 45. Rally Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku

  6. Ogier by si v září mohl na Red Bull Ringu vyzkoušet závod DTM

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud