Racing21: Do Maďarska opět pro mistrovské body

RallyZone.cz, 24. června 2021, 13:08 Google+

O nadcházejícím víkendu se ACCR Racing21 rally team zúčastní v Maďarsku 54. ročníku Mecsek Rallye Historic, která je zároveň třetím dějstvím seriálu FIA European Historic Rally Championship 2021. Jezdec Vojtěch Štajf se tak vrací za volant historického vozu Opel Kadett C GT/E a bude opět navigován zkušeným spolujezdcem Vladimírem Zelinkou.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Historic Vltava Rally (CZE)

Historic Vltava Rally (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

54. Mecsek Rallye Historic nabídne přibližně padesátce posádek, startujících s historickými vozy, celkem 11 rychlostních zkoušek ve dvou etapách o celkové délce 155 kilometrů. Tratě rychlostních testů jsou situovány do okolí města Pécs, které je se svou bohatou historií pátým největším městem v Maďarsku. Závod se jede na svazích pohoří Mecsek nedaleko hranic s Chorvatskem. Stejně jako při minulé soutěži Historic Vltava Rallye, slibuje i tento podnik evropského šampionátu zajímavé souboje na trati, a to opět díky silné konkurenci mezi přihlášenými posádkami.

Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou se budou, po velmi úspěšné premiéře se soutěžním vozem Opel Kadett C GT/E na nedávné Historic Vltava Rallye, opět snažit o navýšení svého bodového konta v seriálu FIA European Historic Rally Championship 2021, a to v roli reprezentantů ČR. Jejich závodní Kadett prošel od poslední soutěže celkovou kontrolou a drobnými úpravami v nastavení.

V rámci předsoutěžních testů se ověřovaly nejen provedené úpravy na voze, ale v programu bylo rovněž vyzkoušení pneumatik Pirelli P7 Corsa Classic s nejtvrdší směsí, vhodných právě pro maďarskou soutěž.

„Tato soutěž v Maďarsku je pro nás další velkou výzvou, protože obecně nemám zkušenosti se zdejšími tratěmi a pojedu tady poprvé. Malou výhodu však spatřuji v možnosti čtyř průjezdů při seznamovacích jízdách, oproti běžným třem. Na Šumavě jsme si ověřili, že nám to s Opelem na erzetách jde, a tak se už s Vláďou moc těšíme na další start. Konkurence je zde téměř totožná jako při našem prvním startu v Čechách, takže logicky bude naší snahou směřovat k prvenství nejen ve třídě C3. Rádi bychom bojovali také o vítězství v celé kategorii 2 (všechny vozy s homologací do roku 1975 bez rozdílu kubatury), které nám na Šumavě uteklo o pověstný vlásek,“ řekl před odjezdem do Maďarska Vojtěch Štajf a dodal: „Již tradičně jsme se snažili v přípravě nic nepodcenit, a proto si na Mecsek Rallye vezeme s sebou i pneumatiky Pirelli P7 Corsa Classic v nejtvrdší směsi D3. Věříme, že vzhledem k očekávaným vyšším teplotám vzduchu najdou v Maďarsku využití.“

V aktuálním hodnocení kategorie 2 v rámci FIA European Historic Rally Championship 2021 je posádka týmu ACCR Racing21 Štajf – Zelinka na celkovém 6. místě s 18 body.

54. ročník Mecsek Rallye odstartuje v pátek 25. 6. 2021 v 17 hodin na historickém náměstí v Pécsi. Cíl soutěže je o den později v 19 hodin na stejném místě.


Více informací o týmu na:

www.facebook.com/racing21rallyteam 
Racing21_rallyteam 
www.racing21.cz 

Vytisknout

Diskuze: Racing21: Do Maďarska opět pro mistrovské body

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Výstava

Život v RALLY stylu - pozvánka na výstavu

Rally Kopná (CZE)

Fulnek - Odry: hygienická opatření

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Caisovo velké finále

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka připravila pro fanoušky unikátní sběratelský model

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka se dívá směrem do budoucnosti

Valašská Rally (CZE)

Na Rallysprintu Fulnek – Odry více než sedmdesátka vozů

reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Filip Mareš letos potřetí třetí

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Fulnek - Odry: hygienická opatření

  2. Caisovo velké finále

  3. Barumka připravila pro fanoušky unikátní sběratelský model

  4. Barumka se dívá směrem do budoucnosti

  5. Na Rallysprintu Fulnek – Odry více než sedmdesátka vozů

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud