Honza Černý vyhlíží start Barum Czech Rally

Petr Eliáš, 23. srpna 2018, 15:22 Google+

Vrchol domácí motoristické sezony je za dveřmi a MOGUL Racing team již netrpělivě odpočítává vteřiny do startu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Jan Černý s Petrem Černohorským mají před sebou slavnou Barum Czech Rally. Největší a nejnavštěvovanější domácí rally je pro Honzu Černého dobře známou soutěží, kde si zažil smolné, ale i úžasné okamžiky, ke kterým patří třeba vítězství mezi dvoukolkami z roku 2013 anebo třetí místo absolutně v roce 2016. Barumka jako nejtěžší soutěž domácího šampionátu má zkrátka vždy dvě strany mince a záleží, která se ukáže v cíli.  Pro MOGUL Racing team ale bude letošní Barum Czech Rally přeci jen něčím výjimečná. Tým se totiž na této soutěži může cítit jako doma. Tým Gemini Racing, který připravuje Ford Fiesta R5 pro Honzu Černého, je totiž ve Zlíně doma a na závody tak dorazí kromě jiného i velké množství fanoušků, kamarádů a třeba i partnerů oční kliniky Gemini.

Honza Černý s Petrem Černohorským před startem Barum Czech Rally absolvovali test, při kterém se ladily poslední detaily nastavení na specifické rychlostní zkoušky Barumky, kde najdeme od uskákaného a rozbitého asfaltu úplně vše až po velmi rychlé úseky s kvalitním povrchem. To vše letos nejspíše zkomplikuje počasí, protože právě na víkend, kdy se ve Zlíně a okolí pojede tato soutěž, meteorologové hlásí radikální změnu počasí, kdy tropické léto vystřídá prudké ochlazení a déšť. I takovou Barumku ale naši soutěžáci znají a bude to výzva nejen pro MOGUL Racing team. Barum Czech Rally odstartuje v pátek 24.8. divácky oblíbenou superspeciálkou v ulicích Zlína a zejména prostředím Baťova areálu. Následně soutěž pokračuje dále sobotní a nedělní etapou. Do cíle ty úspěšné posádky dorazí v neděli odpoledne, a věřme, že posádka Jan Černý – Petr Černohorský s vozem Ford Fiesta R5 z MOGUL Racing teamu bude mít na cílové rampě důvod k radosti.

Jan Černý, jezdec MOGUL Racing teamu: „Barumka, to je pojem sám o sobě. Žádná jiná soutěž v České republice není tak náročná a současně tak populární mezi diváky. Přízeň fanoušků si tady užíváme už od oficiálního testu a s fanoušky se tady potkáváme i při seznamovacích jízdách. Barumka má prostě kouzlo. Letos jedeme vlastně v domácím prostředí, protože oční klinika Gemini je zde doma. V týmu panuje před startem soutěže pohoda a já věřím, že může dosáhnout na kvalitní výsledek. Máme pro to všechny předpoklady. Mám velkou radost z parádní konkurence, která tady letos je, a třeba startovat proti skvělému světovému jezdci, kterým je Dani Sordo, s autem stejné kategorie, je určitě super. Celkově je startovní listina neskutečně zaplněná a boj o první desítku bude hodně zajímavý. Letos si diváci určitě přijdou na své. Tak pokud můžete, přijeďte na Barumku, bude více než dobře hustý.“

https://www.facebook.com/jancernyrally 

https://www.youtube.com/user/JanCernyRallyDriver 

Více foto na: http://cernyracing.com/media/ 

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Honza Černý vyhlíží start Barum Czech Rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Filip Mareš a Jan Hloušek vítězi XV. Agrotec Petronas Rally 2019

Rally Český Krumlov (CZE)

Vojta Štajf: Po dvou letech opět v moravských vinicích

Traiva RallyCup - červen

Traiva: Šestý díl za námi, prázdniny před námi

Rally Vyškov (CZE)

RI Okna ruší Hustopeče!

Rally Kopná (CZE)

RUFA SPORT ide bojovať do Hustopečí o čelné pozície

Rally Český Krumlov (CZE)

Filip Mareš se chystá na žhavé Hustopeče

reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Šest dvojic XTG Adam Cupu na Barumce

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rally dětem nebude chybět ani v Hustopečích na XV. Agrotec Petronas Rally

  2. EuroOil-invelt team čekají rozpálené Hustopeče

  3. Traiva: Šestý díl za námi, prázdniny před námi

  4. Tomáš Knápek – vítěz rallysprint série ve Vyškově

  5. Vojta Štajf: Po dvou letech opět v moravských vinicích

  6. PEUGEOT RALLY CUP – NÁVRAT LOŇSKÉHO VÍTĚZE

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud