Minařík racing v Trebišově díky Debnárové druhý

Miroslav Vebr, 9. září 2018, 17:51 Google+

Mechanikům a posádkám ještě ani nestačily uschnout vyprané kombinézy a už startovala další rally. Na Rally Trebišov si dojely Michaela Debnárová s Lucií Laurincovou pro stříbro ve třídě, Pavol Cireň s Marcelem Hrankou havarovali.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Trebišov (SVK)

Trebišov (SVK) | foto: Hlinka, Daniel

Sdílejte článek

Pouze pár dní měl slušovický tým Minařík racing na regeneraci mechaniků a závodních strojů po vrcholu domácí sezóny v podobě Barum Czech Rally Zlín a jejich dva vozy opět putovaly na další rally. Přelom srpna a září byl totiž vyčleněn páté soutěži slovenského mistrovství 2. DeutschMann Rallye Trebišov 2018. Závod měl ve svém harmonogramu deset rychlostních zkoušek s 91 ostrými kilometry. Na start se postavilo 33 posádek, mezi kterými byli i Michaela Debnárová a Pavol Cireň.

Renault Clio Sport zařazený do třídy 8 se startovním číslem 33 byl připravený pro Michaelu Debnárovou a Lucii Laurincovou. Obě krásky měly za sebou úspěšný start na evropské zlínské rally a děvčata byla plná krásných zážitků. Ty ovšem musely nechat stranou a plně se soustředit na trebišovský závod. Do soutěže vstoupily Michaela s Lucií třetím časem ve třídě na páteční okruhové erzetě. Po pěti sobotních erzetách holkám vypadl ve třídě jeden soupeř, a tím se posádka posunula na stříbrnou příčku. Do konce rally zbývaly čtyři erzety a jelikož vedoucí posádka ve třídě byla před Debnárovou daleko, plán zněl dokončit závod v poklidu. Michaela s Lucií si také připsaly jedno vítězství v rychlostní zkoušce. „Po náročné Barum rally nás hned příští víkend čekalo další kolo slovenského mistrovství Rally Trebišov a kluci z Minařík racing měli pouhé tři dny na přípravu našeho Renaultu Clio, což zvládli opět na jedničku a my jsme soutěž absolvovaly bez jakýchkoliv technických problémů. Rally Trebišov jsme si s Lucií užily s radostí a v týmu i servise panovala skvělá atmosféra. Rychlostní zkoušky byly sice s každým průjezdem náročnější díky vytahanému „bordelu“, ale s tím už musela každá posádka dopředu počítat. Popasovaly jsme se s podmínkami a v cíli jsme si dojely pro krásné druhé místo ve třídě 8. Mé poděkování patří jako vždy našemu skvělému L Racing teamu, který se postaral, abychom byly součástí trebišovské rally,“ podělila se o dojmy v cíli soutěže Michaela Debnárová. Do výčtu statistických údajů zbývá doplnit, že Michaela s Lucií dokončily rally na 10. místě ve dvoukolkách a 24. příčce absolutního pořadí.

img-responsive

Trebišov (SVK) | foto: Hlinka, Daniel

Na start rally se postavili i Pavol Cireň společně s Marcelem Hrankou na Renaultu Clio R3 Maxi zařazeném do třídy 5. Zde měla slovenská dvojice dalších pět soupeřů. Okruhovou zkoušku zajel Cireň v druhém čase ve třídě. Na první sobotní zkoušce si slovenská dvojice připsala slušný čas, stejně jako o zkoušku dále. Na RZ 4 ovšem Cireň s Hrankou sklouzli do příkopy a k jejich smůle to bylo v místě, kde nebyli diváci. Auto bylo navenek nepoškozené, výlet mimo trať odnesl pouze poškozený chladič.

Závěrečný dvojpodnik Slovenského mistrovství v rally se jede v druhé polovině října v Košicích, kdy je zvlášť hodnocený každý soutěžní den.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Minařík racing v Trebišově díky Debnárové druhý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Šumava (CZE)

V Klatovech pojede stovka historiků, také ale hvězdy v čele s Kopeckým

Rally Bohemia (CZE)

Chceš se podílet na Rally Bohemia?

Rally Vyškov (CZE)

Kůrovec přidělal vrásky na čele pořadatelům Rally Vyškov

Rally Kopná (CZE)

Kopná v galerii Jana Duška

Rally Kopná (CZE)

Úspěšná náročná Kopná pro Minařík racing

Rally Kopná (CZE)

Tři úspěšné premiéry pro KIT Racing na Kopné

reklama
reklama

Doporučujeme

Čendova RZetka

"Čendova RZetka III." v galerii Honzy Merty

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vlado Hanuš a Karolína Jugasová si na Kopnej urobili s Fionou radosť

  2. Náročná Kopná se stala kořistí Miroslava Jakeše

  3. NOVÝ PEUGEOT 208R2: PRVNÍ TESTY

  4. U Samohýlů poloviční spokojenost s Valaškou

  5. Rallysprintový šampionát zahájil nejlépe Adam Březík

  6. Termín uzávěrky klatovských soutěží je na dohled

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud