RUFA SPORT sa v Prahe predstaví s Lukyanukom a Grzybom

Miroslav Majláth, 28. listopadu 2018, 18:47 Google+

Aktuálneho európskeho šampióna, ale aj absolútneho poľského rally majstra. Takúto hviezdnu zostavu ponúkne slovenský RUFA SPORT Team fanúšikom XXIV. TipCars Pražského Rallysprintu 2018. Ten štartuje už počas nadchádzajúcej soboty.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Sdílejte článek

Slovenský RUFA SPORT Team rád šokuje. Hlavne čo sa týka Pražského Rallysprintu. Už v minulosti totiž práve do Prahy priviedol bývalého juniorského majstra sveta, Švéda P.G.Anderssona, teraz prináša aktuálneho európskeho šampióna, Rusa Alexeya Lukyanuka. Okrem tohto „hviezdneho“ jazdca prichádza do Prahy obhajovať minuloročné striebro v absolútnom poradí, ale aj víťazstvo v triede 2 štvornásobný slovenský a dvojnásobný poľský absolútny rally majster, Grzegorz Grzyb. Zatiaľ čo Alexey Lukyanuk sa divákom v rámci XXIV. TipCars Pražského Rallysprintu 2018 predstaví s vozidlom Ford Fiesta R5, Grzegorz Grzyb, ktorého bude v prípade spomínanej súťaže navigovať Michal Poradzisz.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť s aktuálnym európskym majstrom Alexeyom Lukyanukom, ktorý náš tím bude v Prahe reprezentovať. Okrem neho samozrejme na štarte diváci uvidia aj Grzegorza Grzyba, nášho stabilného jazdca. Tomu sa podarilo v tohtoročnej sezóne vybojovať absolútny poľský majstrovský titul a na Slovensku titul prvého vicemajstra. Okrem toho náš tím špičkovo reprezentoval j v rámci seriálu FIA European Rally Championship. Našimi dvoma posádkami chceme potešiť fanúšikov rally, ale zavďačiť sa aj obchodným partnerom, ktorých nielen na Slovensku, ale aj v Čechách máme viacero. Verím, že našim posádkam sa bude dariť a v Prahe okrem výborných výkonov vytvoria spolu s ďalšími viac ako šesťdesiatimi štartujúcimi posádkami perfektnú atmosféru,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

XXIV. TipCars Pražský Rallysprint 2018 štartuje v sobotu 1.12.2018. Pre všetky prihlásené posádky pripravil organizátor trať v rámci ktorej musia zvládnuť celkovo šesť rýchlostných skúšok. Štvorica z nich sa bude konať v okolí strahovského štadiónu, kde bude umiestnené aj servisné depo. Štart prvého meraného úseku je plánovaný od 8:00 hodiny a cieľ súťaže od 15:00 hodiny.

Google+ Vytisknout

Diskuze: RUFA SPORT sa v Prahe predstaví s Lukyanukom a Grzybom

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Paddon, Hayden

Paddon dostal nabídku na 1 soutěž, kterou odmítl a stahuje se z WRC!

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally is Life: FOTO

Rally Hustopeče (CZE)

Stříbrná sezóna Michala Horáka v rallysprintech

Sébastien Loeb míří zpět do WRC

Sébastien Loeb se vrací do WRC! S Hyundai odjede 6 soutěží.

Mikuláš Rally (CZ)

Na Mikuláši nejrychlejší junior Gargulák s novým vozem + ONBOARD

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally v galerii Jan Merty

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Is Life

Rally Is Life: nová kniha Petra Poulíka

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mikuláš v galerii Kuby Machálka

  2. Mikulášská ve fotografii Jana Duška

  3. Mikuláš Rally is Life: FOTO

  4. Sébastien Loeb se vrací do WRC! S Hyundai odjede 6 soutěží.

  5. Randy historic racing klub mise splněna

  6. František Kubů: Letošní sezona byla jako na houpačce

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud