Mistři světa WRC 2 ozdobí letošní želechovickou rally-besedu!

Aleš Holakovský, 18. února 2019, 12:10 Google+

Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler bude hlavním tahákem 12. ročníku Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí. Na besedě tak přivítáme úřadující mistry světa šampionátu WRC 2!

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
beseda se zavodniky rally

beseda se zavodniky rally | foto: Archiv pořadatele

Sdílejte článek

Oblíbené předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 9. března od 17 hodin na tradičním místě, tedy v želechovické Sokolovně.  

„Jsme nesmírně potěšeni, že budeme moci na naší besedě uvítat členy továrního týmu ŠKODA Motorsport Honzu Kopeckého a Pavla Dreslera. A to právě v roce, kdy kromě domácího prvenství získali pro naši vlast i historický úspěch v podobě titulu mistrů světa v šampionátu WRC 2! Možnost jejich účasti jsme řešili již několikrát, ale i přes velmi vstřícný přístup ze strany ŠKODA Motorsport se to kvůli intenzivnímu pracovnímu programu posádky podařilo časově sladit až právě nyní,“ neskrývá nadšení pořadatelů z účasti tovární posádky hlavní organizátor besedy Jaroslav Krajča z pořádajícího Rally klubu Paseky, a pokračuje: „Za předchozích jedenáct ročníků jsme na naší besedě uvítali více než sto různých osobností ze současnosti i historie rallysportu. Nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska, Německa a Polska. Ale úřadující mistry světa, ty jsme zde ještě samozřejmě neměli!“  

Kromě Jana Kopeckého a Pavla Dreslera již potvrdili účast na besedě i další velmi zajímaví jezdci a spolujezdci. Těšit se tedy můžeme také na hrdinu loňské barumky Miroslava Jakeše, úřadujícího sedmnáctiletého vítěze Rallysprint série Petra Semeráda, úřadujícího mistra ČR třídy 3 produkčních vozů Jana Jelínka, současnou nejrychlejší ženu české rally Sandru Pokornou, vicemistra kategorie 5 MČR-HA a absolutního vítěze Star Rally Zlín Historic 2018 Vlastimila Neumanna, či další zástupce MČR historických vozidel Martina Kučeru a Jaroslava Petráska. V jednání je ještě účast dvou dalších špičkových závodníků z Polska a ze Slovenska.

Součástí doprovodného programu bude kromě autogramiády a bohaté rally-tomboly jako obvykle i soutěž kombinovaných posádek fanoušků a jezdců na profesionálním rally-trenažeru společnosti Rallye Design. Nově bude zařazena také výstava rallyových RC modelů.

Besedou budou v roli moderátorů provázet Aleš Holakovský a „Hemingway české rally“, bývalý přední jezdec a v posledních letech spisovatel chytlavých románů z prostředí rally, Petr Poulík. Vzhledem k tomu, že i členové pořádajícího Rally klubu Paseky se v průběhu let stali aktivními jezdci a spolujezdci (jmenujme zejména úřadující mistry ČR ve třídě 8 i v Rallysprit sérii Petra Krajču a Jana Houště), dá se říci, že beseda je organizována v duchu „jezdci fanouškům“, resp. „jezdci jezdcům“.

Na video-sestřih z loňského ročníku besedy, kde bylo často vcelku veselo a proběhla i dražba originálních rally-hodin od ČERVENÉ MRAVCE rally teamu ve prospěch rehabilitujícího Petra Grosse, se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=B9gF1TUgW6A 

Další informace, včetně bližšího představení závodníků-hostů na „startovní listině“ a  časového harmonogramu akce, Vám přineseme ještě ve zprávě v týdnu před konáním besedy. Všichni příznivci rallysportu jsou srdečně zváni!  

Želechovickou besedu naleznete též na Facebooku: https://www.facebook.com/events/141874110047864/ 

Místo konání akce: TJ Sokol Želechovice (sokolovna), 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí, GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Google+ Vytisknout

Diskuze: Mistři světa WRC 2 ozdobí letošní želechovickou rally-besedu!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Test Jan Kopecký

Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

KoprCup

Předsezonní test v Kopřivnici

Vlček, Martin

Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

Rally Kopná (CZE)

Populární rallysprint na Kopné se pojede popětadvacáté!

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Ice Tour

Rally Ice Tour: FOTO

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. ValMez žije rally, do města míří Horkýže Slíže!

  2. Předsezonní test v Kopřivnici

  3. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

  4. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  5. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  6. Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud