Valaška opět otevře český šampionát v rally

Tomáš Plachý, 7. ledna 2020, 17:57 Google+

Až poslední dny loňského roku definitivně odtajnily podobu sedmidílného kalendáře MČR v rally 2020. Jeho úvodním podnikem bude ve dnech 3. – 5. dubna 2020 39. ročník KOWAX Valašské rally ValMez. Centrem soutěže bude opět Valašské Meziříčí, trať v průběhu dvoudenního klání zavítá i do Kopřivnice a okolí Nového Jičína.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Až poslední dny loňského roku definitivně odtajnily podobu sedmidílného kalendáře MČR v rally 2020. Jeho úvodním podnikem bude ve dnech 3. – 5. dubna 2020 39. ročník KOWAX Valašské rally ValMez. Centrem soutěže bude opět Valašské Meziříčí, trať v průběhu dvoudenního klání zavítá i do Kopřivnice a okolí Nového Jičína.

Úspěšné hodnocení mezinárodního pozorovatele dalo pořadatelskému týmu Valašské rally ValMez zelenou v tom, že bude podruhé v řadě součástí evropského seriálu European Rally Trophy. Do zóny CENTRAL je opět zařazeno sedm podniků, Valaška je na úrovni věhlasných evropských závodů jako je záhřebská INA Delta Rally, polský Rajd Rzeszowski, Rally Nova Gorica ve Slovinsku, rakouská Rallye Weiz či druhého domácího zástupce Rallye Český Krumlov. Posledním kláním 2020 pak bude šotolinová Lausitz Rallye v Německu, která bude zároveň finálovým závodem seriálu ERT.

Jak už jsme zmínili v úvodním odstavci, Valašská rally ValMez počtvrté v řadě otevře prestižní Autoklub MČR v rally 2020, naopak dohodu na pokračování partnerství se slovenskou rally autoritou se zřejmě nepodaří nalézt.

Přípravy soutěže jsou v plném proudu, na Autoklub ČR byl doručen prvotní nástin Zvláštních ustanovení, která budou oficiálně vydána 14. února 2020. Jeho součástí je i harmonogram soutěže, který čítá necelých 470 km se čtrnácti rychlostními zkouškami (7 úseků dvakrát, cca 165 km).

Program soutěže je plánován ve formátu čtvrtek – neděle. Na seznamovací jízdy (čtvrtek – pátek) naváží páteční technické přejímky (11:30 – 15:30, nově v areálu Tatra Kopřivnice), shakedown (15 – 18 hod.) a slavnostní start na náměstí ve Valašském Meziříčí (18:30 hod.)

Vlastní sportovní program propukne na silnicích Zlínského a Moravskoslezského kraje v sobotu 4. dubna dopoledne. V devět hodin se posádky vydají vstříc první sekci rychlostních zkoušek, jejíž součástí bude i nejdelší test soutěže RZ Lešná (22,21 km). Tahákem závěru sobotní etapy budou divácké speciálky na polygonu v Kopřivnici a v okolí sportovních areálů ve Valašském Meziříčí. Následně se posádky vrátí do svých servisních zázemí a soutěžní vozy stráví noc v uzavřeném parkovišti.

Z něj vyjedou v neděli 5. dubna v 8:35 hod. zdolat nástrahy druhé etapy Valašské rally ValMez. Po absolvování dvou sekcí budou vítězové očekáváni na cílové rampě na náměstí ve Valašském Meziříčí v 14:46 hod.

Informačním kanálem 39. KOWAX Valašské rally ValMez 2020 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Valaška opět otevře český šampionát v rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

Miloslav Regner

Miloslav Regner: Přípravy jubilejní Barum Czech Rally Zlín pokračují

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia pokračuje v přípravách a nabídne i virtuální závodění

Rally Hustopeče (CZE)

Agrotec Petronas rally 2020 se neuskuteční

reklama

Doporučujeme

rallye dakar

Druhá etapa priniesla v podaní Zapletala a Sýkoru zlepšenie

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud