Hanninen vítězem Rally Russia

ar1, 12. července 2008, 19:39 Google+

RALLY RUSSIA: „Létající“ Fin Juho Hanninen se spolujezdcem Mikko Markkulou zvítězil ve čtvrtém podniku světového seriálu Intercontinental Rally Challenge, který se právě skončil v Rusku.

Hanninen, Juho - Markkula, Mikko

Juho Hanninen při svém debutu s vozem S2000 nechal druhého v pořadí Antona Alena o 2 minuty a 11,2 sekundy za sebou. Navzdory tomu, že s vozem Peugeot 207 S2000 najezdil před soutěží pouhých 60 kilometrů, od první etapy své vedení nepustil ze svých rukou.

„Skutečně jsem z vítězství velmi překvapený,“ řekl Hanninen. Hanninen letos v IRC již závodil, to jel ale ještě s vozem Mitsubishi skupiny N, kde se umístil na páté pozici. „Musel jsem se s autem hodně učit, ale druhý den už to byla zábava a už jsem jej měl v ruce. Doufám, že zase dostanu příležitost se svést znovu“.

Díky několika dešťovým přeháňkám před startem soutěže, byly cesty na Rally Russia extrémně náročné, zvláště ve druhé části soutěže, kdy se na trati objevily i kameny.  To způsobilo mnoho defektů a incidentů,  jenž se nevyhnuly ani loňskému vítězi Antonu Alenovi. „Bez nich, jsem mohl mít šanci na další vítězství“, řekl jezdec Abarthu. „Ale, Juho byl velmi rychlý. V některých časech jel neuvěřitelně rychle.“

Kolega z Alenova týmu Giandomenico Basso dovezl druhý z Abarthů třetí pozicí také na pódium. čtvrtý skončil Belgičan Freddy Loix, jehož cílem bylo dojet bezpečně pro další body do šampionátu. Pátý  Francouz  Nicolas Vouilloz se díky zisku dalších bodů připojil k vedoucímu Luca Rossettimu, s nimž má stejný počet bodů v šampionátu. Už v příštím podniku, jenž se pojede opět v Portugalsku,  tentokrát v Madeiře, bude mít velkou šanci dostat se do vedení. No uvidíme.

Šestý Jan Kopecký s vozem Peugeot 207 S2000 mohl dosáhnout na pódiové umístění, díky však včerejšímu defektu ze druhé etapy a následně nucené výměně kola tuto možnost ztratil. Brice Tirabassi, také jedoucí s Peugeotem dojel do cíle na sedmé pozici. Oleg Antropov byl nejlepším domácím jezdcem, jenž krotil koně svému Mitsubishi, díky kterému obsadil pozici osmou.

Další soutěž se pojede 1. - 2. srpna 2008 v portugalské Madeiře.