Prokop poničil vůz, Al-Attiyah s Fabii čtvrtý

iM2, 5. března 2010, 20:03 Google+

Bývalý juniorský mistr světa, Michal Kosciuszko, vede v polovině první etapy kategorii SWRC. Polák startuje poprvé s Fordem Fiesta S2000, jeho nejbližší pronásledovatel je Prokop (Fiesta S2000).

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Prokop, Martin

Prokop, Martin | foto: Roman Hanák, RallyZone.cz

Sdílejte článek

„Zatím vše probíhá velmi dobře. Zkoušky nejsou tak strašné, jen docela kloužou. Neměl jsem úplně ideální rozpis, takže jsem moc neriskoval. Ve skutečnosti jsem jel velmi opatrně, například na druhé RZ jsem brody projížděl opravdu opatrně. Snažím se sžívat s novým autem, zatím mám za sebou pouze 40km test. To je teď můj hlavní cíl,“ říká Kosciuszko v servisu po první sekci.

Druhý v pořadí je náš Martin Prokop, který byl rád, že dokázal svého Forda dostat do servisu: „Ve vysoké rychlosti na RZ3 jsme do něčeho narazili, myslím, že to poškodilo palivový systém. Ve voze byl cítit silný zápach benzínu. V dalším průběhu jsme trefili ještě něco dalšího. Ani nevím jak, ale jsem zpět v servisu. Mechanici budou mít hodně práce.“

Třetí místo drží Xevi Pons s další Fiestou S2000. I pro Španěla se jedná o premiérový start s vozem Ford Fiesta. Čtvrtý je Nasser Al-Attiyah, který ztrácí se svou Škodou Fabia S2000 51s.: „Není to jednoduché, protože se musím naučit, jak jezdit s tímto vozem. První tři zkoušky jsem chtěl prostě projet, abych zjistil, jak na tom jsem. V servisu chci společně s inženýry udělat na voze změny, abych ho udělal komfortnějším. Zatím se v něm totiž necítím moc jistě.“

Po první RZ byl Nor Eyvind Brynildsen se Škodou Fabia třetí, jenže na RZ2 musel, podobně jako Räikkönen, zastavit, a tak se propadl na poslední (6.) místo v rámci SWRC. Před ním je Llovera s Puntem S2000.

Vytisknout

Diskuze: Prokop poničil vůz, Al-Attiyah s Fabii čtvrtý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Rally Pačejov (CZE)

Pačejov v galerii Kuby Machálka

Rybák, Jiří - Baran, Peter

Kundlák pred, Rybák po…

Rally Pačejov (CZE)

Mirek Číž „V Pačejově chci podat co nejlepší výkon.“

Rally Vsetín (CZE)

Zvláštní ustanovení Rally Vsetín zveřejněna

Čendova RZetka

Čendova Rztka VIII.

reklama

Doporučujeme

Prokop, Martin

Martin Prokop: V Mexiku nás čekají ďábelské rychlostní zkoušky

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud