iM2, 5. března 2015, 19:40 Google+

První šotolinová soutěž začíná už zítra brzy ráno (středoevropského času) a dnes navečer byl na programu shakedown.

Latvala, Jari-Matti

Latvala, Jari-Matti | foto: Volkswagen Motorsport

Trať shakedownu měřila 5,5 kilometru. Vítěz úvodních dvou soutěží jasně vyhrál shakedown, když druhého Neuvillea porazil o 2,2s. Zdá se tedy, že modifikovaný systém vstřikování paliva, který Hyundai vyvinul pro omezení vlivu vysoké nadmořské výšky, docela funguje.

"Jsem spokojen s nastavením auta a všechno fungovalo dobře, to ale neznamená, že to tak bude po celou dobu soutěže. Uvidíme, co budeme schopni zvádnout. Pokusíme se vymyslet nějaké řešení pro to, abychom kompenzovali podmínky, kterým budeme čelit. Je to jednoduché, když jste první auto na trati, tak nemáte takovou přilnavost. Proto tedy vymýšlíme nastavení, které nám dá co největší přilnavost!" prozradil Sébastien Ogier.

Do druhého Hyundai se vrací Dani Sordo po zranění, které jej donutilo vynechat Švédsko. Španěl 3,6 km po startu ve svém čtvrtém průjezdu ale havaroval. Auto by nemělo být poškozené, avšak Španěl nebyl schopný pokračovat.

Jen tak tak stihl soutěž tým FWRT - jeho kontejner byl ztracen při přepravě a nakonec do Léonu dorazil ráno ve 2:00 (místního času). Tým poté konečně mohl v servisním parku postavit zázemí.

14) Martin Prokop +10,6s

Diskuze: Rally Mexiko: Shakedown vyhrál Ogier před Neuvillem, Citroën také silný, Sordo havaroval