Rally Islas Canarias: Bruno Magalhaes vítězí v shakedownu

iM2, 14. dubna 2011, 19:12 Google+

SHAKEDOWN; Bruno Magalhaes dokázal projet nejrychleji trať shakedownu Rally Islas Canarias. Španělská ostrovní soutěž je 2 dílem 12 dílného šampionátu.

magalhaes, bruno

Portugalský jezdec Bruno Magalhaes jedoucí s Peugeotem 207 S2000 zajel na 2,55km dlouhém testu čas o 0,2s lepší než Andreas Mikkelsen se Škodou Fabia S2000. Trať shakedownu byla situována na jih od Las Palmas, kde je servisní zóna rally.

"Je to určitě dobrý vstup do soutěže, ale rally je rally. Jsem spokojen s nastavením auta, což mi dodává důvěru, kterou potřebuji. Jestli máme na celkové vítězství v soutěži je ale otázka, bude to velmi těžký souboj se spoustou jezdců," řekl Autosportu Magalhaes.

Loňský vítěz soutěže, Jan Kopecký, byl na tovární Fabii S200 třetí, následovali Loix a Neuville. Úřadující mistr IRC, Juho Hänninen, s druhou tovární Fabii byl sedmý, pouze 0,1s za jezdcem týmu Peugeot UK, Guyem Wilksem.

Vítěz z Monte Carla, Bryan Bouffiere, zajel osmý čas, Gardemeister byl devátý. Tovární vozy Proton Satria Neo s Giandomenico Bassem a PG Anderssonem byly na místě 11., respektive 13.