Solberg: Devizou bude jízda na plný plyn

iM2, 3. května 2011, 10:50 Google+

Privátní jezdec Citroënu, Petter Solberg, chce od italské soutěže na Sardinii až do konce sezony jet nekompromisně za vítězstvím.

Solberg, Petter

Solberg, Petter | foto: Citroën Sport

Pro bývalého mistra světa vypadala letošní sezona nadějně, po pátém místu ze Švédska si Nor před nadcházejícími soutěžemi na šotolině věřil. V Mexiku byl však Petter přibržděn hlavně díky technickým problémům. V Portugalsku měl smůlu, když ho potkalo hodně defektů, což ho připravilo o lepší umístění a v Jordánsku udělal Mr. Hollywood poslední den chybu a musel vzdát. V té době byl na průběžném čtvrtém místě.

Po prvních čtyřech soutěžích WRC má tedy Petter ztrátu na průběžně vedoucího Sébastiana Loeba 43 bodů a nachází se na průběžném pátém místě. Petter moc dobře ví, že kdyby vše šlo tak, jak mělo, tak mohl být tento odstup mnohem nižší. Taktika Pettera a jeho týmového kolegy, Chrise Pattersona, je pro zbytek sezony tedy jasná. "Odteď prostě pojedeme na plný plyn. Po všech těch zklamáních je naše strategie jasná," řekl Petter pro wrc.com.

Ideálně by si samozřejmě mistr světa z roku 2003 představoval nějaký top výsledek z nadcházejícího závodu na Sardinii. "Mám ten podnik rád. Je to hodně těžká rally, ale tratě RZ jsou v dobrém stavu. V minulosti jsem zde byl rychlý," zakončil jezdec, který v roce 2004 za volantem Subaru Impreza WRC vyhrál úvodní ročník této soutěže.