Rally d'Italia Sardegna: Loeb vítězem, Powerstage vyhrál Hirvonnen

RallyZone.cz, 6. května 2011, 14:02 Google+

AKTUALIZACE CÍL (RZ18): Sebastien Loeb vyhrál další podnik MS. Solberg třetí po mocném finiši. Tanak vyhrál SWRC.

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien | foto: Citroën Communication

Fotogalerie ze Sardinie zde.

Výsledky v cíli :

Powerstage dlouhou téměř 8,5 km vyhrál Hirvonnen. Druhý čas zajel Latvala, ikdyž šel málem za cílem zkoušky do lesa. Třetí byl Loeb a čtvrtý Ogier. Pátý čs zajel Solberg.

Celkově to znamená, že Loeb zvítězil. Druhý skončil Hirvonnen a třetí Petter Solberg.

Body navíc do bodování MS si za powerstage odnáší 3 body Hirvonen, 2 body Latvala a jeden Loeb.

V hodnocení SWRC vyhrál Tanak před Al Attiyahem a Hännienenma Prokopem, který powerstage vyhrál v rámci SWRC.

Další soutěží je Rally Argentina 26.- 29.5. 2011, kde se mimo WRC pojede i o body do PWRC.

Výsledky po RZ17 :

V RZ 15 odstoupil Meeke pro technickou závadu. RZ vyhrál Latvala před Andessonem. Loebovi patřil až šestý čas se ztrátou deset vteřin. Jeho nejbližší pronásledovatelé byli před ním. Šestnáctá RZ se stala opět kořistí Latvaly. Druhý Loeb třetí Solberg a čtvrtý Hirvonen.

Na RZ 17 zatáhl Petter Solberg a před poslední rz stáhl Loeba o 20 vteřin. Výherním časem zkoušky se Solberg dostává na třetí místo před Ogiera, který přijel do cíle RZ se zlomeným zavěšením levého zadního kola.

Bohužel osmnáctá rz má jen 8,24 km, kde se nedá očekávat nějaký zásadní útok, ale soutěž končí až na cílové rampě.

V SWRC je situace stále stejná, Tanak trochu ubral tempo.

Výsledky po RZ14 (konec 1. etapy):

Již na první dopolední RZ se se soutěží rozloučil Henning Solberg. Dopoledne se skládalo ze tří RZ a všem vládli tovární Fordy. Tři vítězství si připsal Latvala, dvě druhá místa Ogier a jedno Hirnoven.

Těsné výsledky přinesla také první odpolední RZ12, kde sice vyhrál Ogier, druhý čas ale se ztrátou jen 0,4 s zajel Latvala a 1,1 s ztratil Hirvonen. Čtvrtý Petter Solberg ztratil 1,8 s. Latvala vyhrál i dvě poslední dnešní RZ13 a 14 a do konce druhé etapy se dokázal prokousat až na 21. místo.

Výsledky po RZ8:

Neohrožený vládce posledních sezon WRC Sebastian Loeb na Rally Sardinia opět dokazuje, že je mezi současnými soutěžáky ten nejlepší. Po první etapě vede a před druhým Petterem Solbergem má náskok více než půl minuty.

Smůla se naopak drží Fordů. Jarri-Matti Latvala odstoupil už v první sekci po havárii. _Mikko Hirvonen pak v RZ7 měl defekt a propadl se na čtvrté místo. Na poslední dnešní zkoušce se však opět dostal před Ogiera a je třetí.

Velmi slušně si vede při své premiéře Dani Sordo, který se stará o premieru vozu Mini WRC. I když jeho kolega Meeke havarobval v dopolední sekci a musel odstoupit, tak španěl jede jako o život a zatím drží celkovou šestou pozici.

V kategorii SWRC se mezi sebou pere trojice Tanak, Prokop a Hanninen. Nejrychlejší je zatím Tanak. Hanninen v průběhu druhé sekce zrychlil, ale na druhého Prokopa to zatím nestačilo.