Rally Argentina: Vězí Loeb, Sordo vypadává v Power Stage!

iM2, 27. dubna 2012, 08:32 Google+

VÝSLEDKY PO RZ19 - CÍL; V Argentině se dnes ještě děly věci. Vítězství si po pěkném výkonu odváží Sébastien Loeb (již 70. v kariéře). V Power Stage byl nejrychlejší Petter Solberg, to jeho týmový kolega měl na Power Stage smůlu.

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Po RZ 19:

Dnes bylo v Argentině na programu pět měřených úseků a Power Stage. Všech šest zkoušek vyhrál Petter Solberg. Hned na RZ14 zajel velmi pěkně Thierry Neuville, když byl druhý a posunul se tak na šesté průběžné místo. Posunul se tak hned před oba jezdce VW, Sébastiena Ogiera a Andrease Mikkelsena. Na další zkoušce se Mikkelsen dále propadal výsledkovým pořadím, když se mu poničil tlumič, a tak byl už jen na 10. průběžném místě. Petter Solberg se tak posunul na osmé a Armindo Araujo na deváté místo. Před obědem se jela ještě jedna zkouška, na které musel Mikkelsen vzdát, a tak se na poslední bodované místo dostal Evgeny Novikov.

Na RZ17 měl smůlu tovární tým Mini, když Arminda Arauja vyřadila poloosa a Paulo Nobre boural. Novikov tak byl už devátý a na desáté místo se dostal Nasser Al-Attiyah. Na následujícím měřeném úseku se díky svým nejrychlejším časům dostal Petter Solberg před Seba Ogiera na sedmé místo.

Následovala už jen Power Stage. 3 bonusové body si připsal Solberg, druhý byl Mikko Hirvonen a třetí byl převapivě Al-Attiyah. Svoji porci smůly si zde však vybral Dani Sordo, který do té doby jezdil na průběžném třetím místě. Na Power Stage se mu ovšem přetrhl řemen alternátoru a soutěž tak pro Španěla výjimečně jedoucího pro Ford skončila.

Po RZ 12:

O taktice Citroënu jsme psali zde, a tak se pojďme zaměřit na ostatní věci, které se v TOP10 staly. Z pátého místa dnešní etapu opustil Nasser Al-Attiyah s Citroënem DS3 WRC, který narazil do skály. Tato skutečnost posouvá na skvělé páté místo Martina Prokopa s Fordem Fiesta RS WRC v barvách společnosti D-MACK. Martin by tak v případě dojetí do cíle mohl vyrovnat svůj výkon z Portugalska.

Petter Solberg se již probojoval na body, momentálně je 10., ale na Arauja ztrácí méně než 1 vteřinu. Přes Portugalce, který slavil dva tituly v PWRC, se během této sekce dostal také mladík v Citroënu DS3 WRC, Thierry Neuville.

Po RZ 9:

Včerejší páteční etapu zakončila ještě RZ 6, která měřila kolem 19 km a ovládli jí jezdci Citroënu v pořadí Hirvonen a Loeb (+1s), třetí Sordo už ztrácel 21s. Dnes se do soutěže vrátil i druhý jezdec Fordu, Petter Solberg. RZ7 vyhrál Loeb jen těsně před Solbergem (1,5s) a ani třetí Hirvonen neztrácel mnoho (+3,8s). Zkoušky 8 a 9 se staly kořistí Fina v barvách továrního týmu Citroën. Na průběžném jedenáctém místě se drží Petter Solberg, když na desátého Neuvilla a tudíž i na bodovanou pozici ztrácí asi 3 minuty.

Po RZ 5:

Jezdci mají zatím v dnešním dni za sebou 4 rychlostní zkoušky. Jednalo se o dvojité průjezdy dlouhých zkoušek (37,5 a 51 km). Zpočátku si na čele vybudoval až 20 vteřinový náskok Petter Solberg s tovární Fiestou RS WRC, jenže Nor opět nevydržel na čele dluho. Na RZ4 musel zastavit na trati RZ kvůli poškozenému řízení (prasklá spojovací tyč řízení) svého vozu, v soutěži již dnes nepokračuje. Jeho kolega, Dani Sordo se drží neustále na dohled továrním Citroënům a je prakticky jediným, kdo s nimi drží krok.

Duel Sébastiena Loeba a Mikko Hirovnena je zatím velmi vyrovnaný, momentálně oba jezdce dělí 1,1s, navrch má Loeb. Ten ale musel smazávat manko, které nabral na RZ3, kde ztratil 25 vteřin (udělal hned dvakrát hodiny). Mikko mu v ostatních zkouškách zdatně sekundoval.

Nejrychlejším ze "zbytku světa" je Mads Ostberg, který na 4. pozici ztrácí 56s. Před Norem se až do 5. rychlostní zkoušky držel Thierry Neuville, ale ten poté poslal svůj Citroën přes střechu a pro dnešek také musel odstoupit. Mimo jsou také Tänak a Novikov. Martin Pokop se drží na 7. místě mezi jezdci Volkswagenu na Fabiích S2000. Ti jedou výborně a zajímavé je, že rychlejší je Andreas Mikkelsen.