Rally Akropolis: Vítězí Loeb, Prokop bere páté místo

iM2, 24. května 2012, 20:43 Google+

AKTUALIZACE PO RZ22 - CÍL; Sébastien Loeb si dnes připsal další vítězství ve své kariéře. Petter Solberg po své chybě musel vzdát.

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Fotogalerie přímo od našeho zvláštního zpravodaje zde.

Výsledky po RZ22 - CÍL:

Dnes bylo na programu 5 měřených úseků. 3 z nich vyhrál Jari-Matti Latvala a 2 Sébastien Loeb, který byl nejrychlejší také na Power Stage, a tak si připsal nevíce bonusových bodů. Na této závěrečné zkoušce rally ho následovali Latvala a poslední bonusový bod si připsal Hirvonen.

Hned na dnešní první RZ urazil kolo své Fiesty RS WRC Petter Solberg, na této zkouce také havaroval Al-Attiyah a kvůli technice musel vzdát i Evgeny Novikov. Zavěšení své Fabie na první zkoušce dne poškodil i Mikkelsen, který ale odstoupil až na následující RZ19. Kdyby Petter Solberg neboural, tak si mohl připsat první vítězství po hodně dlouhé době, protože na RZ20 potkal defetk Sébastiena Loeba, který ztratil asi minutu a půl.

Výsledky po RZ17:

Dnes bylo na programu 8 měřených testů. Na třech z nich byl nejrychlejší Sébastien Loeb, na třech Petter Solberg a na zbývajících dvou Jari-Matti Latvala. Loeb měl dnes ráno náskok na svého nejbližšího pronásledovatele od Fordu (Latvalu) náskok 7,6s. Po třech odjetých zkouškách se toto vedení smrsklo na pouhou 1s! Do servisu přijel úřadující mistr světa s náskokem 2,2s.

Hned na první zkoušce po servisu, RZ14 však Latvala chyboval, když levým zadním kolem trefil skálu, dostal pomalý defekt, kolo musel vyměnit a na zkoušce nechal asi 3,5 minuty. Před Finem ale byly ještě tři měřené úseky, které musel absolvovat pouze se třemi funkčními brzdami, a tak jel opatrně, což ovšem vyústilo v další ztrátu (4 minuty a 46 sekund po dnešním dni).

Na druhé místo se tak dostal druhý tovární Ford pilotovaný Petterem Solbergem, který ztrácel 21,9s. Během tří RZ však svoji ztrátu stáhl až na konečných 10,2s. Na RZ15 se Mads Ostberg dostal už na páté místo, o místo níže tak klesl náš Martin Prokop. Thierry Neuville se během jedné zkoušky dostal z devátého až na sedmé místo. Na slušné deváté místo se v poslední zkoušce dne dostal Yazeed Al-Rajti na Fordu Fiesta RRC.

Výsledky po RZ9:

Odpoledne byly na programu ještě 3 RZ, hned v první začly problémy Rusa Novikova. Ten se propadl na sedmé místo. Problémy s vozem měl také Thierry Neuville. RZ7 vyhrál Jari-Matti Latvala, na RZ8 byl nejrychlejší jeho kolega, Petter Solberg, a tak se dostal na průběžné třetí místo před Mikku Hirvonena. Na RZ9 zajel nejrychleji opět Latvala. Na této poslední zkoušce dne měl probémy Mads Ostberg na Fordu, když se propadl z 5. až na 8. místo. Za tímto propadem stála jeho jezdecká chyba a následný defetk.

Výsledky po RZ6:

Sébastienu Loebovi se podařilo během dvou rychlostních zkoušek svůj náskok na čele výrazně navýšit, teď je jeho náskok 10,5s na Jariho-Mattiho Latvalu. RZ5 vyhrál Mikko Hirvonen, v RZ6 se už radoval Sébastien Loeb. Na druhé RZ této sekce se radoval z druhého času Thierry Neuville. Petter Solberg měl na RZ6 defekt a propadl se na 4. místo za Mikku Hirvonena.

Výsledky po RZ4:

Hned od začátku si to na čele rozdává čtveřice továrních jezdců týmu Citroën a Ford. Odstupy jsou velmi malé (vyjímkou byla poslední RZ4, na kterou Petter Solberg vyhrál o 10s před ostatními, čímž se mu téměř podařilo smazat svoji ztrátu ze včerejšího dne, kdy špatně zvolil pneumatiky). Na RZ3 potkal defekt Mikko Hirovnena, ale jeho ztráta v cíli zkoušky (+3,3s) napovídá, že k němu přišel až v samém závěru měřeného testu.

Také Mads Ostberg měl v dopolední sekci jeden defekt, Nor je momentálně těsně za Novikovem, se kterým svádí již klasický letošní souboj o "nejlepšího ze zbytku světa". 7. příčku zatím drží Ott Tänak, který chce soutěž hlavně dokončit, v RZ4 měl ale namále, protože byl mimo trať. Martin Prokop je 9. s nevelkou ztrátou na Neuvillea. Krásný výkon opět podavají jezdci Volkswagenu s Fabiemi S2000. Sébastien Ogier je 10., kolega Mikkelsen 12.

Výsledky po čtvrteční etapě:

Po dnešní první a také poslední zkoušce na Rally Acropolis se do vedení dostal Jari-Matti Latvala. Petter Solberg, který měl nejlepší startovní pozici špatně vybral gumy a je pátý.

V prvním dni soutěže byla na programu jen jedna RZ, která měřila něco málo přes 25 km. Výsledky najdete níže, startovní pořadí do zítřejší etapy naleznete zde.