Ogier je rád, že odešel od Citroënu: Je vidět, jak Loeba postrádají

iM2, 13. března 2013, 14:27 Google+

Hvězda továrního týmu Citroën, Sébastien Ogier, prohlásila, že na výkonu továrního týmu Citroën na Rally Mexiko je jasně vidět, jak moc tým postrádá Sébastiena Loeba.

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Loeb má letos v plánu pouze čtyři soutěže, dvě už má za sebou (Monte Carlo a Švédsko) a právě soutěž v Mexiku byla první, na které absentoval. Devitinásobného mistra světa neuvidíme ani v Portugalsku, ale až v Argentíně.

Sébastien Ogier získal druhé místo v Monte Carlu právě za Loebem, ve Švédsku jej už porazil. "Ano, již před startem sezony jsme věděli, že s odchodem Loeba Citroën ztratí velmi silnou část týmu. Během soutěže hraje jezdec velmi důležitou roli," nechal se slyšet Sébastien Ogier.

"Všichni víme, že v rally potřebujete rychlé a dobré auto, ale pokud jste dobrý jezdec, tak to občas může hrát podstatnou roli." Na otázku, zda-li Citroën v roce 2011 udělal chybu, když jej nechal odejít k Volkswagenu, odpověděl: "Nevím, jestli udělali špatné rozhodnutí.