iM2, 3. ledna 2014, 17:29 Google+

AKTUALIZACE; Robert Kubica zajel v kvalifikaci na Jänner rally nejrychlejší čas. Z našich byl nejrychlejší na 4. místě Václav Pech s Mini JCW S2000.

Kubica, Robert

Jezdci volili poměrně pestře své pozice pro první etapu, vítěz kvalifikace Kubica pojede 12., druhý Kajetanowicz jako 6. Václav Pech jede 4., jako první pojede na trati Antonín Tlusťák.

12 Robert Kubica

Hned dva Poláci se usadili na čele výsledkové listiny kvalifikační zkoušky Jänner rally. Trať kvalifikační zkoušky proběhla v mezi Freistadtem a Trölsbergem. Trať byla dlouhá téměř 2 kilometry a Robert zajel čas 1:12,2 min. Kubica jede poprvé s novým spolujezdcem Maciejem Szczepaniakem. Mistr WRC2 má k dispozici Ford Fiesta RRC.

Druhý čas zejel krajan Kajetan Kajetanowicz, který dostal k dispozici Ford Fiesta R5 od M-Sportu. Sezonu v ERC mu sponzoruje Lotos. Nejrychlejším z Rakušanů byl Beppo Harrach s Mitsubishi Lancer Evo IX. Harrach bude bodovat i do produkčního cupu ERC. S produkčním autem tak porazil spoustu soupeřů s papírově lepší technikou.

Čtvrtý byl Václav Pech s Mini John Cooper Works S2000. Mistr Rakouska, Raimund Baumschlager se Škodou Fabii S2000, byl na 5. místě se ztrátou téměř 2 vteřin. Zklamáním je až 10. čas Andrease Aignera, který startuje s Peugeotem S2000. Smutnou zprávou je, že se na start nakonec nepostaví Pavel Valoušek, který měl jet s Fordem Fiesta R5. Večer si jezdci ve Freistadtu startovní pozice, soutěž čístá 18 rychlostních zkoušek.

12. Antonin Tlustak (Skoda Fabia S2000) +6,9

Diskuze: Jänner Rally: Kvalifikaci ovládli Poláci, Kubica byl před Kajetonowiczem + startovní pořadí