Citroën potvrzuje oficiálně smlouvu s Meekem na tři roky. Proč Meeke zůstal u Citroënu?

iM2, 16. prosince 2015, 21:02 Google+

Měsíc po oznámení svých budoucích aktivit v motorsportu oznamuje teď Citroën Racing oficiálně také prodloužení spolupráce s Krisem Meekem a to hned o tři roky. V roce 2016 se bude Severní Ir prioritně zaměřovat na vývoj nového speciálu World Rally Car z francouzských dílen.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 17.12. 19:51) Napište svůj názor
Meeke bude do Citroënu usedat i další 3 roky

Meeke bude do Citroënu usedat i další 3 roky | foto: Citroën Racing

Sdílejte článek

Kris Meeke je i přes svoji relativní nezkušenost ve WRC (ke konci letošního roku má na svém kontě 34 soutěží WRC) na trhu žádaným zbožím. Letos se mu v Argentině navíc podařilo získat svoje premiérové vítězství. Jeho výkony mu zajistily novou tříletou smlouvu, v sezonách 2017 a 2018 se tak může těšit na plnohodnotné sezony ve WRC.

"Z možností, které se mi nabízely na pokračování mé kariéry, jsem si vybral setrvání u Citroën Racingu, abych mohl sklidit ovoce odvedené práce během posledních více než dvou let. Je to také určitá forma poděkování za důvěru, kterou mi stáj projevila. Už se dobře známe a to bude základem pro úspěšný vývoj nového auta." říká Kris Meeke.

"Ze všeho, co nás v následujících měsících čeká, jsem nadšený. V automobilovém sportu jsem začínal v designové kanceláři [u M-Sportu], takže už se nemůžu dočkat toho, až se posadím za volant. Bedlivě budu sledovat každou etapu vývoje a výrobu prvního auta. Jsem také velice nadšený novými pravidly FIA, která autům slibují větší výkon a větší podívanou!

img-responsive

Meeke neměl o práci nouzi, chtěla jej také Toyota | foto: Citroën Racing

Je evidentní, že veškerá práce bude vykonávána s cílem boje o další vítězství a o světový titul. Citroën Racing je týmem s vítězným duchem s patnácti tituly mistrů světa, z čehož osm ve WRC. Jsem extrémně šťastný, že mohu být součástí této nové strany historie tak prestižní značky," zakončil Severní Ir.

Šéf Citroën Racingu, Yves Matton, k nové smlouvě Meekea říká: "V rámci našeho nového programu jsme se především chtěli opírat o zkušeného, špičkového pilota, který by mohl těžit ze solidních technických znalostí. Kris reprezentuje tu nejlepší volbu a my jsme rádi, že se rozhodl zůstat s námi. Naše společná historie je bohatá, dvě sezony v JWRC v nultých letech [21. století] a pak dva poslední roky s DS 3 WRC.

Ale důležitější část jeho kariéry je teprve před ním, se třemi sezonami vývoje a vedení úspěchů následníka Xsary, C4 a DS 3 WRC! V roce 2016 pro něj bude od dubna, kdy začnou vývojové testy nového auta, prioritou vývojový program. Ale zachová si i kontakt se soutěžemi, když se zúčastní několika světových soutěží. Prvotní element tohoto privátního programu bude brzy představen."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Citroën potvrzuje oficiálně smlouvu s Meekem na tři roky. Proč Meeke zůstal u Citroënu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 17.12.2015 19:51 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

KoprCup

Předsezonní test v Kopřivnici

Vlček, Martin

Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

Rally Kopná (CZE)

Populární rallysprint na Kopné se pojede popětadvacáté!

Mikuláš Rally (CZ)

Jakub Navrátil letos po boku Václava Dunovského

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Jeseníky (CZE)

Karel Kupec – budoucí hvězda české rally?

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. ValMez žije rally, do města míří Horkýže Slíže!

  2. Předsezonní test v Kopřivnici

  3. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

  4. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  5. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  6. Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud