Napětí mezi Hyundai a Neuvillem opět roste: Tým kritizuje svého jezdce

iM2, 7. března 2016, 19:05 Google+

Příchod nové generace Hyundai i20 WRC měl tento rok vše změnit. Na prezentaci nového vozu, vloni v prosinci, byl Belgičan velmi optimistický. Jenže šampionát se blíží ke čtvrtině a bilance moc pozitivní není.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Neuville v Mexiku havaroval hned dvakrát

Neuville v Mexiku havaroval hned dvakrát | foto: Hyundai Motorsport

Sdílejte článek

Napětí mezi Hyundai, konkrétně Alainem Penassem, a Thierrym Neuvillem opět vyplouvá na povrch, tentokrát už po třetí soutěži roku. 'RTBF' mluvilo s belgickým manažerem týmu Hyundai krátce po druhé nehodě v Mexiku, v té době byl velmi rozčarovaný: "Nula bodů ze Švédska, nula bodů z Mexika, to už je trošku moc nul!

Úkolem [po první nehodě] bylo dovést body pro tým a připravit se na Argentinu. Nemyslím si, že můžeme být spokojení, úkol byl jasný. Musíme si počkat na vysvětlení od Thierryho a zanalyzovat ho. Je třeba podívat se na nehodu detailně, možná se něco rozbilo na autě. Před Argetinou je 6 týdnů, takže budeme mít čas to zanalyzovat."

Neuville už havaroval v pátek, když zlomil rameno zavěšení na své i20 WRC. V sobotu se do soutěže vrátil v rámci Rally 2, po nehodě musel být převezen do nemocnice na preventivní vyšetření. S nehodou v první etapě tým problém nemá: "To se může stát, když bojujete o vítězství," řekl Penasse pro 'Autosport'. "Udělal chybu, ale druhá nehoda byla zbytečná. 

img-responsive

Mexický start posádce vůbec nevyšel, v Argentině by byl tým šťastný s vítězstvím | foto: Hyundai Motorsport

Ráno jsme jej požádali, aby dovezl body pro tým, proto nerozumíme tomu, proč jel v takovém tempu. V Argentině musí začít znovu. Potřebuje se podívat na onboardy ostatních jezdců, aby pochopil, co dělá. Plán pro Argentinu je jasný - bude mít opět fantastickou pozici.

Stejnou měl vloni Kris Meeke, kdyby se mu povedlo to samé, co vloni Krisovi [vítězství], tak budeme šťastní. Když máte takovou pozici, tak není důvod se flákat." Už v Mexiku se právě díky výhodné pozici (startoval o místo před Latvalou) řadil Neuville mezi favority soutěže.

Samotný Thierry Neuville popsal svoji druhou nehodu takto: "Byla to nehoda ve velké rychlosti. Měli jsme štěstí v neštěstí, že vedle tratě nebyl žádný strom. Šli jsme přes střechu a nakonec přistáli v křoví. Do vrcholu zatáčky jsem najel moc rychle a moc brzy. 

img-responsive

V Argentině bude mít Neuville skvělou startovní pozici, jak s ní naloží? | foto: Hyundai Motorsport

Určitě je to frustrující. Musím to pochopit, zanalyzovat si to. Nemělo by se to stávat, od týmu jsem měl jiný úkol - získat body pro tým. Je to moje chyba, která už se nebude opakovat. Myslím, že je to pro mě dobrá lekce. Sezona je naštěstí ještě dlouhá, takže bude dost příležitostí to vylepšit. Viděli jsme, že auto je konkurenceschopné, teď v Argentině už musí všechno vyjít."

Přes twitter Belgičan také okomentoval nadvládu Volkswagenu: "Musíme stále útočit ale zároveň snížit trošku naše cíle. Dostat se na podium a ne přímo cílit na vítězství, to je teď cílem." Zatím svému týmu Thierry Neuville přivezl 21 bodů, Dani Sordo 22 bodů (ze dvou startů) a Hayden Paddon 18 bodů z jednoho startu. Na nominaci pro Argentinu má Hyundai ještě dva týdny...

Vytisknout

Diskuze: Napětí mezi Hyundai a Neuvillem opět roste: Tým kritizuje svého jezdce

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rallye Monte Carlo

Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

Valašská Rally (CZE)

Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

Rally Šumava (CZE)

Klatovské soutěže zahajují příjem přihlášek

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

HANKOOK dodavatelem pneumatik do ERC a Junior ERC

Rally Kopná (CZE)

Kopná odkrývá karty zveřejněním zvláštních ustanovení

Černý, Jan - Černohorský, Petr jun.

Jan Černý s Hyundai i20N Rally2 na Valašské rally

reklama

Doporučujeme

Martin Prokop vyjel v Mexiku s novým zbarvením

Prokop plánuje další starty ve WRC

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. HANKOOK dodavatelem pneumatik do ERC a Junior ERC

  2. Kopná odkrývá karty zveřejněním zvláštních ustanovení

  3. Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

  4. Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

  5. Jan Černý s Hyundai i20N Rally2 na Valašské rally

  6. Valaška má po uzávěrce přihlášek

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud