Hyundai oznámil svoji nominaci pro Finsko, kdo pojede za tovární tým?

iM2, 15. června 2016, 16:24 Google+

Finská rally je v plánu na konci července. Tým Hyundai Motorsport nominoval pro tuto rally stejné jezdce jako pro Polskou rally - do vozů se startovními čísly 3 a 4 usednou Thierry Neuville a Hayden Paddon.

Paddon, Hayden - Kennard, John

Paddon, Hayden - Kennard, John | foto: Red Bull

Dani Sordo pojede v záložním týmu korejské značky s vozem se startovním číslem 20. Jde o poměrně zřejmou volbu, protože Španěl na tomto typu tratí nepatří mezi nejrychlejší.

Vloni ve Finsku Thierry Neuville dojel čtvrtý, Hayden Paddon soutěž opustil po výletu mimo trať. Novozélanďan byl v době odstoupení na 5. místě. Dani Sordo byl vloni na této rally až 11. poté, co ztratil spoustu času po chybě.

img-responsive

Vloni byl ve Finsku nejrychlejší s Hyundai i20 WRC Thierry Neuville | foto: Hyundai Motorsport/McKlein

Hyundai se neustálým měněním skladby svého továrního týmu snaží vytěžit maximální bodové příděly pro bodování mezi týmy, kde chce porazit v posledních letech dominantní Volkswagen. I když je nominace na základě předchozích výsledků logická, tak zatím týmu tato strategie moc nevychází - v Argentině vyhrál Hayden Paddon a v Itálii Thierry Neuville, ani jeden však nejel v dané soutěži za tovární tým.

Diskuze: Hyundai oznámil svoji nominaci pro Finsko, kdo pojede za tovární tým?