Odejde Ogier na konci roku z WRC? Podle Capita je to možné

iM2, 14. července 2016, 23:28 Google+

Sébastien Ogier už pěkně dlouho nevyhrál soutěž MS - konkrétně se naposledy radoval ve Švédsku v únoru. Takto dlouhé období Francouz (samozřejmě pokud nepočítáme rok 2012 kdy jezdil se Škodou Fabia S2000) nezažil od svého vstupu do WRC v letech 2009-2010.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ogier, Sebastien

Ogier, Sebastien | foto: Volkswagen Motorsport

Sdílejte článek

A právě frustrace z pravidla, které jej nutí čistit trať ostatním po dobu prvních dvou dnů soutěže, může způsobit, že se na konci roku předčasně s WRC rozloučí, míní Jost Capito: "Myslím, že může odejít. Měli byste se zeptat spíš jeho, ale z toho, co vím, tak si myslím, že je to možné.

Možná by to [odchod Ogiera] pro některé nebylo tak špatné..." říká Němec pro 'Autosport'. U FIA momentálně vyhodnocují všechny možnosti s tím, že možné je prakticky cokoliv. V úvahu dokonce připadá, že by lídr šampionátu mohl čistit trať po všechny tři dny.

"Nemyslím si, že se to stane. Seb čeká na změnu. Všichni se shodujeme na tom, že současné pravidlo je špatné. Nechci Vám říci, jaký formát bych podporoval já, považuji toto řešení za soukromé. Ale určitě jde o lepší řešení než to, co máme momentálně platné."

img-responsive

Ogier čeká na vítězství v soutěži už od Švédska | foto: Volkswagen Motorsport

I poté, co Ogier přestal vítězit, tak stále vede šampionát. Aktuálně o 51 bodů před Andreasem Mikkelsenem (pro zajímavost, po Švédsku vedl před Mikkelsenem o 23 bodů). Příčinu navyšování Francouzova náskoku můžeme hledat v bodovaných Power Stage - Ogier v nich letos získal již 19 bodů. 

O jeho rychlosti, i přes nevýhodu čištění tratě, svědčí také počet vyhraných rychlostních zkoušek. Doposud se odjelo 135 RZ, Ogier z nich vyhrál 35, Latvala 26, Neuville 16, Meeke 13 a Mikkelsen 11. Na druhou stranu, ve druhé polovině roku nás čekají tři asfaltové soutěže (Německo, Čína a Korsika), ve kterých je první pozice spíše výhodou.

Vytisknout

Diskuze: Odejde Ogier na konci roku z WRC? Podle Capita je to možné

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Rally Pačejov (CZE)

Pačejov v galerii Kuby Machálka

Rybák, Jiří - Baran, Peter

Kundlák pred, Rybák po…

Rally Pačejov (CZE)

Mirek Číž „V Pačejově chci podat co nejlepší výkon.“

Rally Vsetín (CZE)

Zvláštní ustanovení Rally Vsetín zveřejněna

Čendova RZetka

Čendova Rztka VIII.

reklama

Doporučujeme

Tänak, Ott - Mölder, Raigo

DMACK: Příští rok buďto spolupráce s továrním týmem nebo přidáme druhý vůz

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud