Mäkinen: Vítězství v Lappiho ve Finsku zůstane dlouho v naši paměti

-haj, 5. srpna 2017, 16:32 Google+

Tommi Mäkinen převzal projekt WRC v půlce roku 2015 a spousta lidí kritizovala jeho "pro-finský" přístup. Ti, které dosavadní průběh sezony zatím nepřesvědčil, tak musel zcela jistě umlčet výkon Toyoty v Finsku. Na tiskové konferenci pak Tommi Mäkinen označil minulý víkend za "nezapomenutelný".

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Lappi fantasticky vyhrál

Lappi fantasticky vyhrál | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Sdílejte článek

"S jistotou Vám mohu říct, že Esapekka a Janne na tento víkend nikdy nezapomenou. Znám ten pocit z mé zkušenosti, pamatuji si, jak jsem tuto rally vyhrál v roce 1994. Vybavuji si dokonce každý moment a vím, že na tento víkend nikdy nezapomenou. Tato rally zůstane v našich vzpomínkách, a to pro každého člena týmu, ještě dlouho. Tento víkend jsme také předvedli, že je náš tým velmi silný a v průběhu sezony jsme se hodně zlepšili," říká Tommi Mäkinen.

"Teď jsme celému světu ukázali náš potenciál. Tento víkend také do budoucna posílil našeho týmového ducha." V sobotu přitom někdejší čtyřnásobný mistr světa a momentální šéf týmu Toyota Gazoo Racing, zažil poměrně stresující momenty: "Sobota pro mě nebyla dobrým dnem, protože jsme jeli na speciálku. Byla to první speciálka, na kterou jsme kdy jeli. Esapekka předvedl enormní skok a málem na šestý rychlostní stupeň vyletěl z trati. 

Navíc na další speciálce Juho na dalším skoku na šestku přistál na dvě kola a málem trefil břeh. Bylo to celkem šílené a řekl sem si, že to není tak sympatické sledovat rally. V neděli jsem věděl, že se Esapekka pomalu může začít koncentrovat na tento moment a měl jsem v něj absolutní důvěru."

img-responsive

Toyota od Švédska doznala podstatných vylepšení | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Od února a zisku prvního vítězství ve Švédsku s Jarim-Mattim Latvalou se Toyota hodně vyvinula - jejich důvěra před zbývajícím soutěžemi pořádně vzrostla: "Švédsko bylo po Mote Carlu další speciální soutěží. Věděl jsem, že na takové rally je všechno možné. Jari-Matti byl velmi silný, ale já jsem si nemyslel, že bychom byli připraveni vyhrát. Nebyli jsme připraveni jako tým.

V Mexiku jsme zaznamenali problémy a pochopili jsme, že je potřeba hodně pracovat. Nastavili jsme program neustálého vývoje auta ve všech oblastech. Už v Polsku jsme si všimli, že jsme na dobré úrovni. Absolvovali jsme pak důležité testování zde ve Finsku a udělali jsme na něm důležité krok pro budoucnost.

Musím říct, že nám to [vítězství] dodalo důvěru do budoucna. Od začátku roku jsme odvedli ohromné množství práce. Naším cíle bylo být silnými za neustálého zlepšování. Děkuji všem v týmu, kteří odvedli tuto práci. Celý náš tým míří do Německa v dobré rozpoložení."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Mäkinen: Vítězství v Lappiho ve Finsku zůstane dlouho v naši paměti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mikuláš Rally (CZ)

Minařík Racing ve Slušovicích s premiérou Adama Kouta

Mikuláš Rally (CZ)

Tomáš Kostka vyhrál popáté MIKULÁŠ RALLY IS LIFE!

Mikuláš Rally (CZ)

Mikulášská ve fotografii Jana Duška

Mikuláš Rally (CZ)

KL Racing Rally Team ukončil sezónu v Slušoviciach

Rally Vyškov (CZE)

„Vlčák“ v rytmu desetiboje

Rally Bohemia (CZE)

46. ročník Rally Bohemia bude v polovině července

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Pačejov (CZE)

Když se v autě sejdou tři

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Citroën vysvětluje, jak ztratil podporu Abu Dhabi a tím i možnost nasadit třetí vůz

  2. Jan Kornhefr do nové sezóny s vysokými cíli a novým vozem

  3. MIKULÁŠ RALLY IS LIFE – FOR PETR GROSS ve Slušovicích

  4. MIKULÁŠ RALLY IS LIFE ve Slušovicích: Od Béreše k Vlčkovi

  5. Mikuláš Rally nabídne kvalitní podívanou

  6. RI Okna jsou novým generálním partnerem hokejové benefice Rally Ice Tour

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud