Ogier o zisku titulu: Bylo to nejsilnější vzrušení v mé kariéře

-haj, 31. října 2017, 22:32 Google+

Sébastien Ogier vypadal po zisku titulu málokdy tak uvolněně, jako teď v neděli. Na tiskové konferenci po soutěži novopečený mistr světa z Francie přiznal, že se jednalo o "nejsilnější vzrušení v jeho kariéře".

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 01.11. 07:23) Napište svůj názor
Ogier, Sebastien

Ogier, Sebastien | foto: Red Bull

Sdílejte článek

"Vzrušení je něčím, co nemůžete kontrolovat. Je to pěkné, je to jen po krátkou dobu, nevím, řekl bych pár minut. Bylo to největší vzrušení, které jsem v rally kdy zažil. V životě ne, protože když se narodila moje dcera, tak to bylo ještě silnější. Ale dnes, nevím proč, je těžké to vysvětlit. Opravdu nevím, proč jsem to tak procítil, ale jak jsme zjistili, bylo to super," říká Sébastien Ogier

"Získali jsme na této sázce, do které jsme šli. OK, možná to nebyla taková sázka, ale byla to výzva, kterou jsme akceptovali. Cítím se docela hrdý a zároveň šťastný za celý tým. Malcolm [Wilson] a všichni členové týmu to předtím nikdy nezažili, ale je to zasloužené. Navíc to všechno s nejmenším rozpočtem mezi výrobci, to je neuvěřitelné." 

Sébastien Ogier letos také trochu vytěžil z velkých technických změn, které donutily všechny výrobce přijít s novými vozy, které pole dost vyrovnaly. Sezona 2017 tak byla jednou z nejvyrovnanějších. "Snadno bych mohl říct, že to byla sezona, ve které se bojovalo nejvíce z těch, které jsem jel, a také možná jedna z nejtěsnějších za spoustu let. Pro náš sport je to velmi pěkné. Thierry [Neuville] si to také uvědomuje a bylo dobré vidět tolik různých vítězů, stejně tak jako fakt, že každý výrobce vyhrál alespoň dvakrát. 

img-responsive

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

"Bylo sympatické být součástí toho a s novými auty je ještě o něco zábavnější jezdit za volantem nejrychlejších WRC vozů v historii. Pro závodního jezdce je to velký zážitek řídit takto rychlá auta. Sváděl jsem opravdu tvrdé souboje, zřejmě tvrdší než vloni. Je možné, že se předchozí tituly mohly zdát lehké, ale nebylo to tak.

Musím také říci, že Elfyn odvedl fantastický výkon. Někdo může říct, že to měl lehčí s ohledem na dobré pneumatiky, ale ve Walesu za daných podmínek a mlhy, nesměl udělat jedinou chybu. Bravo pro něj a Daniela [Barritta]." 

img-responsive

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Přítomní redaktoři se zeptali Sébastiena také na jeho motivaci a touhu pokračovat v kariéře, když už 5 titulů má. Ogiera to z míry nevyvedlo: "Pětka je jen číslo. Jasně, je to příjemné a takový úspěch jsem si nikdy nepředstavoval. Nikdy jsem nevěřil, že budu mít šanci jezdit v tomto šampionátu, natož, že budu v takové pozici. Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl pocítit takové štěstí. Tento sport přináší opravdu silné emoce.

Aktuálně nemám, co bych oznámil, zřejmě až později. Jsem si jistý, že někteří z vás se již vsadili. Ale já si stále nejsem jistý, stále rozmýšlím a analyzuji. Na stole mám ještě jednu nabídku od mé ženy [aby zůstal doma], ale myslím, že ještě chci zažívat ten adrenalin."

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Ogier o zisku titulu: Bylo to nejsilnější vzrušení v mé kariéře

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 01.11.2017 07:23 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Štajf, Vojtěch - Rajnoha, František

JUBILEJNÍ START VOJTĚCHA ŠTAJFA NA RALLY BOHEMIA

Rally Šumava (CZE)

Závodníci i fanoušci, v listopadu hurá do Klatov!

X Shift Gearboxes

Kdo vlastně je X Shift Gearboxes?

Minirally Cup

Slovenský Minirally Cup v galerii Kuby Machálka

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia přeje divákům bezpečné sportovní zážitky

Peugeot 208 Rally 4

PEUGEOT RALLY CUP ODSTARTUJE NA „BOHEMCE“

reklama

Doporučujeme

Rally Pačejov (CZE)

Jiří Franc: „Vždycky jsem si přál být součástí závodů“

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kdo vlastně je X Shift Gearboxes?

  2. Červnový díl Traiva Rally Cupu plný premiér

  3. Slovenský Minirally Cup v galerii Kuby Machálka

  4. Startovní listina Rally Bohemia je plná zajímavých jmen

  5. Filip Mareš vstoupí do sezóny s novým týmem i spolujezdcem

  6. JUBILEJNÍ START VOJTĚCHA ŠTAJFA NA RALLY BOHEMIA

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud