Roman Kresta se připravuje na obtížný závod

ar1, 31. ledna 2007, 19:41 Google+

Tento pátek odstartuje v Klatovech druhý podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích – MOGUL ŠUMAVA RALLY.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kresta, Roman - Gross, Petr

Kresta, Roman - Gross, Petr | foto: www.romankresta.com

Sdílejte článek

Po několika letech se na populární „šumavu“ vrací Roman Kresta. V roce 2000 si v Klatovech odbyl premiéru s Octavií WRC, letos bude bojovat o absolutní prvenství s produkčním vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Atraktivní podívanou slibuje účast kompletní české špičky a několika skvělých zahraničních posádek. 

Roman Kresta testoval minulý týden na známém místě v Bělé pod Bezdězem. „Vzhledem k počasí jsme mohli odzkoušet pouze sněhovou variantu nastavení a různé směsi pneumatik. Mezitím se však podmínky výrazně změnily, a tak plánujeme ještě krátký test před závodem. Na Šumavě je možné cokoliv, ale zatím to vypadá na mokrou verzi,“ komentoval výsledek testu Roman Kresta.

Od středy probíhají oficiální seznamovací jízdy. Oproti minulým ročníkům se některé tratě výrazně změnily, přibyly také úplně nové úseky.

Roman Kresta: „Zatím jsme odtrénovali sobotní sekci v okolí Vimperka. Rychlostní zkoušky jsou jako vždy náročné, některé tratě jsou pro nás úplně nové. Pár míst je pod sněhem, ale snad kromě jedné erzety to nebude na pneumatiky s integrovanými hřeby, ovšem jen pokud nezačne chumelit.
Šumava je pokaždé velmi obtížná a letošní ročník nebude v tomto směru nijak výjimečný. Domnívám se, že rozhodne správná volba pneumatik společně s nastavením vozu. Mimořádně důležitou úlohu budou mít v tomto ročním období předjezdci. V každém případě si myslím, že se mají diváci na co těšit.“

Čtyřicátý druhý ročník MOGUL ŠUMAVA RALLY odstartuje v pátek 2. února 2007 v Klatovech. Podnik je rozdělen do dvou etap. Na devatenácti rychlostních zkouškách ujedou posádky celkem 204 kilometrů. Úvodním testem je tradičně divácky atraktivní „Klatovský okruh.

BPA sport marketing, a.s.
Foto: romankresta.com

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Roman Kresta se připravuje na obtížný závod

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Wales GB (GBR)

Změna v týmu Škoda Motorsport před Rally Wales

Grzyb, Grzegorz - Wróbel, Jakub

Grzyb s Wróbelom odviezli z Veľkého Krtíša pre RUFA SPORT striebro

Veľký Krtíš (SVK)

Piate miesto z Veľkého Krtíša pre Kamiro a Trněného

Daniel, Petr

Petr Daniel jun.: „V Pačejově se nám zadařilo, ve Vsetíně na to snad navážeme“

Setkání mistrů

Podzim v Sosnové patří Setkání mistrů

Rally Kroměříž (CZE)

Galerie Milana Procházky

reklama

Doporučujeme

Vyhodnocení 1. kola fotosoutěže - anotační foto

Vyhodnocení 1. kola fotosoutěže

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud