Portugalská rally: Loeb vítězem, Kopecký 22.

Marek Šteigr, 1. dubna 2007, 16:15 Google+

Sebastien Loeb s Citroenem C4 WRC suverénně zvítězil v pátém podniku Mistrovství světa v automobilových soutěžich Portugalské rally. Čech Jan Kopecký po smolném odstoupení z páteční etapy dojel díky pravidlu super rally na 22. pozici.

Loeb, Sébastien

Loeb, Sébastien | foto: Citroën Sport

Seb Loeb zvítězil v jedenácti z osmnácti odjetých rychlostních zkouškek. Loeb na druhého Marcuse Grönholma s Fordem Focus WRC 06 najel náskok 37,1 vteřiny. Bronzovou pozici vybojoval druhý jezdec týmu Ford Mikko Hirvonen.

Petter Solberg se Subaru měl v průběhu dnešní třetí etapy značné problémy s motorem své Imprezy WRC. I přesto však uhájil celkovou čtvrtou příčku před Dani Sordem. Sordo dovezl svůj Citroen do cíle 39 vteřin před celkově šestým Jarrim-Mattim Latvalou jedoucím s Focusem WRC.

Jan Kopecký s Fábií WRC dojel po pátečních problémech na dvaadvacátém místě. Druhý Čech který v Portugalsku startoval, Martin Prokop s Citroenem C2 S1600 bojující o body do šampionátu JRC soutěž po výletu mimo trať v první etapě nedokončil.

Server auto-news.cz vám přinese ještě dnes večer širší reportáž z průběhu celé Portugalské rally.