Manfred Stohl zvítězil ve Waldviertel rally

Tomáš Urban, 11. listopadu 2007, 01:52 Google+

RALLY WALDVIERTEL - ZÁVĚR: 27. ročník této soutěže skončil vítězstvím domácího jezdece, účastníka WRC Manfreda Stohla. Skvělý výsledek Štěpána Vojtěcha.

Stohl, Manfred

Rakouský jezdec dokázal zvítězit na 13 měřených úsecích z celkových 16 úseků. Druhým v pořadí je Štěpán Vojtěch (+1,50.7). Trochu překvapením je výkon 22letého polského jezdce Michaela Kosciuszka (S2000) +2,55.0. Je pravda, že vydělal na technických problémech Beppo Harracha, který skončil čtvrtý (+3,40.1). Páté místo udržel Andreas Waldherr (+4,58.0). Šesté místo zbylo po boji s Waldherren na Totto Volfa (+5,11.0). Sedmé místo Willy Stengg (+5,32.2.). Osmé místo, nejlepší slovensko-česká posádka Petera Gavláka (+5,53.2). Zklamáním je až deváté místo Hermanna Gassnera (+6,14.8). Desáté místo vybojoval navrátilec na rakouské tratě Sepp Haider (+6,47.2).

Další české posádky se umístily až ve druhé desítce. Patnáctý Radek Mifka (+12,11.1), po velkém boji nakonec šestnáctý Igor Vlasatý (+12,14.7). Třicáté místo Josef Sedláček (1.A5). Padesátý Kubata a padesátýdevátý Slovák Knapek.

Více českých posádek rally nedokončilo. Jiří Trojan – technické problémy RZ 14, Jiří Tošovský – technický problém po RZ14, Jaroslav Mikulenka – převodovka po RZ 12, Jakub Denk – motor v RZ 11.

Rally dokončilo 60 posádek z 121 startujících.