Želechovická beseda důstojně oslavila jubileum + video

Aleš Holakovský, 17. února 2017, 15:46 Google+

Během druhého únorového sobotního večera se v Želechovicích nad Dřevnicí odehrál jubilejní desátý ročník Besedy se závodníky rally. Akci jako vždy ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o. s. uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
beseda se zavodniky rally

beseda se zavodniky rally | foto: Petrů, Josef

Sdílejte článek

Desátý ročník Besedy nezůstal u jezdců pozvaných k účasti bez odezvy. Fakticky i podle ohlasů přítomných fanoušků se sešla asi nejsilnější sestava hostů z celou dekádu existence akce. Úřadující mistr Evropy juniorů Marijan Griebel přicestoval na besedu až ze západního okraje Německa a seznámil přítomné se svou rallyovou kariéry od počátku až po plány na letošní rok. Na evropských rallyových kolbištích se potkával s našimi nejúspěšnějšími reprezentanty v ME  Jaromírem Tarabusem a Danielem Trunkátem. Tuto nerozlučnou dvojici spolu v kokpitu sice vídáváme každý rok, ale na želechovické besedě spolu seděli po dlouhých osmi letech a dozvěděli jsme se od nich, že je letos budeme moci po třech letech v Evropě opět vídat na českých tratích. Jaromír Tarabus měl společné téma s vedle sedícím Ondřejem Bisahou, když prvně jmenovaný pomáhal druhému jako ledový špion při jeho úspěšné premiéře na nedávné legendární Rallye Monte-Carlo. Tato nejslavnější rallye světa byla vděčným tématem pro „českého Colina McRae“ a rallyovou legendu Emila Trinera, který několikrát absolvoval Rallye Monte-Carlo v 90. letech jako jezdec týmu Škoda Motorsport. Ten želechovickou besedu navštívil poprvé, nicméně v průběhu večera začalo být jasné, že i kdyby byla beseda pouze se samotným Emilem Trinerem, žádný divák by se nenudil.

img-responsive

beseda se zavodniky rally | foto: Petrů, Josef

Úřadující vicemistr ČR v rally Jan Černý kromě jiného oznámil, že bych chtěl letos vrátit i ke startům v Evropě a stejně jako loňští vítězové Poháru 2+ Martin Vlček a Jindřiška Žáková porovnal jízdu s vozidly různých vrcholných kategorií WRC, S2000, R5. Svůj pohled na rally vyjádřil závodící herec David Suchařípa a Jaromír Tomaštík obeznámil publikum s informacemi o březnové Valašské rally, jejímuž organizačnímu výboru předsedá. Zajímavostí byla vložený rozhovor se sedmiletým velmi talentovaným motokárovým závodníkem Nicolasem Musilem, vicemistrem MČR 2016 a vítězem Moravského poháru 2016 v kategorii Easy 60 Mladí, který se představil i se svou závodní motokárou.

img-responsive

beseda se zavodniky rally | foto: Petrů, Josef

Nechyběl oblíbený závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host. Vyhrála posádka Jakub Oral – Jaromír Tomaštík. Ze druhého místa se radovali Filip Červenka a Jaromír Tarabus se ztrátou čtyři sekundy o dalších pět sekund za nimi zaostali třetí Michal Cibulka a Marijan Griebel, kterému se líbilo, že se jela rychlostní zkouška jeho domácí Rally Deutschland J. Znalci mohou odhalit, že všechny posádky včetně vylosovaných jezdců mají co do činění s rally jenom na trenažeru, ale i v reálném životě. Hlavní cenu v tombole, kterou bylo svezení ve Fordu Fiesta R5 s Ondřejem Bisahou za volantem, vyhrál Mario Januška ze Zlína.

img-responsive

beseda se zavodniky rally | foto: Petrů, Josef

Díky jednomu mediálních partnerů akce, webu Motorsport Revue, fungoval již potřetí i písemný on-line přenos otázek a odpovědí z besedy. Ten si můžete přečíst zde:

https://docs.google.com/document/d/1KSeIdlNT9m6IQf4tpg8p60cdHl3ROYt-ylHs-ElNMKY/edit 

I z letošní besedy připravilo videosestřih známé zlínské JNK Studio a podívat se na něj můžete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=yVMJYTHz22I 

Poděkování patří Petru Poulíkovi, mistru produkčních vozů MČR Sprintrally 2002, že operativně zastal post spolumoderátora besedy. Největší poděkování za dlouholetou přízeň, díky které mohla beseda oslavit své kulatiny, ovšem patří publiku diváků a fanoušků rallye, kteří i letos zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Představme si na závěr při této příležitosti dlouholeté organizátory besedy, které se sami rekrutují z řad aktivních spolujezdců a jezdců rally. Od začátku jsou to Jaroslav Krajča, Jan Pospíšil, Petr „Panizzi“ Malaník a Petr Krajča. V průběhu uplynulých let se postupně připojili další a další, kteří a které pomáhají akci dále pokračovat a rozvíjet se.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Želechovická beseda důstojně oslavila jubileum + video

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Erik Cais třetí na španělské šotolině

Cais, Erik

Erik Cais v ERC s novou Fiestou R5

Pech, Václav

Pech představuje závodní vůz na sezónu 2020

DH Racing

DH Racing s novými tvářemi za volantem a změny v týmové režii

Rally Šumava (CZE)

Klatovské soutěže odloženy

Valašská Rally (CZE)

Aktuálně k přípravě KOWAX Valašské rally ValMez

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Ve Zlíně se chystá jaro s vůní benzínu!

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud