S Martinem Bujáčkem o Hustopečích

Tomáš Urban, 25. června 2010, 23:26 Google+

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Po rally Hustopeče jsem si popovídal s Martinem Bujáčkem.

rally hustopeče

V první etapě jsi se nejprve pohyboval časově okolo patnáctého místa. Pak přišlo jedno 31 a pak vynikající čas na poslední zkoušce dne. Vsadil jsi na jistotu, byly to časy které jsi očekával? Čím byl způsoben ten špatný čas na RZ 7.

Úvod soutěže byl tradičně opatrnější, ale časy byly celkem slušné. Byli jsme v nejlepší patnáctce, ale pak se se objevily menší problémy a hodně jsem ztratil. Poslední zkouška mě seděla byl tam krásný úsek na šotolině a to mám moc rád.

Jak se ti jelo v Hustopečích za tmy a jak hodnotíš rychlostní zkoušky a rally celkově

Mě jízda v noci vůbec nevadí spíš naopak. Na zkoušky jsem se hodně těšil a to hlavně na šotolinové pasáže a celkově jiné tratě, než znám. Celkově rally byla super, hodně se prášilo, bylo velké vedro, ale jinak super.

V sobotu už jsi zajížděl časy okolo desátého místa. To je to umístění kde by ses chtěl pohybovat. Celkově je z toho 14 pozice. Jak se ti jelo v sobotu v tom vedru které panovalo, technika i posádka musela docela trpět

Sobota byla bez problému a podařilo se nám zajíždět pěkné časy kolem 10 místa. Další dva velké závody budou náročné a sejde se vždy velká konkurence, takže bude těžké se dostat vůbec mezi 20 nejlepších.

Co říkáš na výkon Václava Pecha, jel nádherně.

Tak určitě podal skvělý výkon a zaslouženě vyhrál, sezona bude ještě velmi zajímavá, ale osobně myslím, že na Bohemii a Barumce to bude více sedět vozům S2000.

V Krkonoších jel s tvým autem Honza Černý. Kde budeš startovat dále?

Ano Honza startoval s mým vozem a podal moc pěkný výkon a dojel si pro 5 místo těsně za Martinem Semerádem. Dalším můj start bude na Bohemia Rally. Bude to nesmírně náročný závod tak uvidíme.

Pořádáš i amatérské závody v rally, kde se fanoušci mohou přijít podívat na další podnik Rally Slalomu?

Další závod startuje v neděli 27.6.2010 v Bystřici pod Lopeníkem na východě Zlínského kraje. Tradičně se sejde velká konkurence skoro 80 vozů a v nejsilnější skupině N4 dokonce 30 vozidel 4x4!