Lukáš Pondělíček: Třetí místo byl spíše náhoda

Tomáš Urban, 4. října 2010, 06:00 Google+

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Lukáš Pondělíček popisuje kterak bojoval na tratích Herkul Rally Příbram.

rally příbram

Lukáš Pondělíček s Pavlem Dreslerem absolvovali rally Příbram. Jejich C2 S1600 dojela na třetím místě ve třídě a celkově na 20 místě.

Po první etapě ti patřilo čtvrté místo, jen deset vteřin od velmi rychlého Matyse. S jakou taktikou jste do závodu vstupovali?
Taktika – v sobotu ráno měli přijet partneři teamu včetně těch nejvyšších, takže v pátek hlavně nerozbít auto a dojet  tak nějak co nejlépe. V sobotu jsme předváděli  partnerům jak to v teamu funguje a o čem vlastně rally je, někteří byli poprvé. Myslím, že se to povedlo, ale já měl málo času pro sebe a bylo to vidět.

Zlom přišel v polovině druhé etapy, ale spíše k horšímu. Kde byla chyba nebo problém?
Problém je, že neumím s tím autem za tohohle počasí. Dokážu už jet rychle na suchu za slunečného a teplého počasí (Lužičky, Leg II. Barum). Ale jak takhle mrholí, nevím jak auto nastavit, co obout a většinou to zvorám. Auto není zadarmo a díly také ne, o čemž jsem se přesvědčil na Krumlově. Tak jedu tak abych ho nenaboural. Když vidím, že minutu přede mnou minutu za mnou nikdo není,  nebudu riskovat a amortizovat auto, jedu svoje bezpečné tempo do cíle.

Celkově ti patří třetí místo ve třídě. Proč byly Maxíci na Příbrami rychlejší?
Maxík na vodě a na takové nasmrkané silnici je o mnoho ovladatelnější a rychlejší, alespoň mě se to tak jeví. Je těžké S16 za deště uřídit. Třetí místo byla spíš náhoda, vzhledem k mnoha odstoupení.

Nemůžu se tě nezeptat jaké byly letos na příbrami tratě?
Super, mě se tam líbí moc. I organizace je super, hlavně tě tam nikdo nebuzeruje kvůli vjezdům tréninkového a druhého servisního-tankovacího auta. (viz. Bohemia a Barum tam to nezvládli)

V kalendáři jsou ještě dva sprinty a setkání mistrů. Uvidíme ještě někde C2 S1600 závodit?
Určitě pojedu Jeseníky, rozhoduji se mezi  Vsetínem a čistými tratěmi 3-Stadte Rally, to si rozmyslím. Tradičně Setkání mistrů a Praha. Všechno pojedu s C2 S16 a s Jirkou Srossem.