Funkci hlavního sportovního komisaře zastane ve Zlíně poprvé žena!

Roman Ordelt, 22. července 2009, 13:49 Google+

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA, na jejichž hodnocení bude záležet další osud zlínské rally. V roli pozorovatele FIA přijede na devětatřicátý ročník populární barumky poprvé do Zlína pan Ludo Peeters z Belgie.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Loga

Loga | foto: Archiv RallyZone.cz

Sdílejte článek

"Pan Peeters začal dělat pozorovatele rally před třemi lety, neboť předtím se specializoval na závody do vrchu. Je to velmi příjemný člověk, do Zlína přijede i s manželkou a velmi se do České republiky těší. V Belgii pracuje ve vrcholném motoristickém orgánu," uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Věřme, že bude ve Zlíně spokojený jako loňský pozorovatel Jordi Parro Vidal ze Španělska, který přijede letos jako host rally.

Ve funkci hlavního sportovního komisaře přiletí do České republiky paní Anita Passalisová z Řecka. "Poprvé k nám přijede v této funkci žena, která je navíc ředitelkou legendární Acropolis rally v Řecku. Je to hodně velká vzácnost, neboť ve FIA jsou tři ženy, jenž vykonávají tuto funkci. Anita se do Zlína velmi těší, Českou republiku navštívila pouze jednou, když viděla jen Prahu," řekla Regnerová.

Dalším sportovním komisař je Fred Gallagher z Velké Británie "Byl u nás v sedmdesátých letech jako spolujezdec Johny Hauglanda z Norska. Pamatuje si ještě tehdejší Gottwaldov. V současné době pracuje ve vedení Britské Rally. Není bez zajímavosti, že jeho paní Healey dělá šéfovou pro media na podnicích mistrovství světa," upřesňuje Regnerová.

V roli sportovního komisaře se představí Tomáš Kunc z České republiky, známý z předchozích ročníků coby činovník péče o jezdce. Letos bude vykonávat podruhé funkci sportovního komisaře. V historii barumky již poosmé zavítá do Zlína technický delegát FIA, jenž bude mít dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci vykoná pan Jerome Toquet z Francie. "Jedná se o profesionálního pracovníka Mezinárodní automobilové federace FIA," uvedla Regnerová.

Bezpečnostním delegátem ASN je Jan Mochan, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Vlastimil Lobiš. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Jiří Kulhan z České republiky.

DELEGOVANÍ ČINOVNÍCI/OFFICIALS

Pozorovatel FIA/ FIA Observer: Ludo PEETERS (B)
Sportovní komisaři/ Stewards of the Meeting: Anita PASSALIS – President (FIA) Fred GALLAGHER (FIA) Mgr. Tomáš KUNC (ASN)
Technický delegát FIA/ FIA Technical Delegate: Jerome TOQUET (FIA)
Bezpečnostní delegát ASN( ASN Safety Delegate: Jan MOCHAN (CZ)
Hlavní technický komisař/ Chief Scrutineer: Stanislav MRKVAN (CZ)
Hlavní časoměřič/ Chief Timekeeper: Vlastimil LOBIŠ (CZ)
Činovníci pro styk se soutěžícími/ Competitors´ Relations Officers: Wolfgang GASTORFER (D) Jiří KULHAN (CZ)

Vytisknout

Diskuze: Funkci hlavního sportovního komisaře zastane ve Zlíně poprvé žena!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Sladkokyselá příchuť Valašské rally

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopečská rally a červen patří k sobě

Valašská Rally (CZE)

Mareš s Buchou posbírali na valašsku slibné body

Racing21

Racing21: Sezona 2021 ve znamení sportovní pestrosti

Valašská Rally (CZE)

Minařík Racing zahájil sezonu vítězně

Valašská Rally (CZE)

Dominik Stříteský senzačně debutoval s Fabií Rally2

reklama

Doporučujeme

Škoda Motorsport

Julien Maurin pojede šest závodů s Fabií S2000

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Hustopečská rally a červen patří k sobě

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud