Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

Jiří Hejtmánek, 13. února 2019, 20:33 Google+

Pořadatelé hokejové benefice jezdců rally s názvem XI. RI Okna Rally Ice Tour 2019 rozdělili částku téměř dvou set tisíc korun mezi pět hendikepovaných osob a mateřskou školu pro děti se zvláštními vzdělávacími potřebami.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Ice Tour

Rally Ice Tour | foto: Jana Dušková - RallyZone.cz

Sdílejte článek

Ze zakoupení nového invalidního vozíku tak může mít radost Dominik Kráčala, Andrea Mechlová si zase bude moci užívat závodění ve speciální bugyně pro hendikapované. Přístroj biofeedback pak pomůže Petru Kolařovi a příspěvek na rehabilitace podpoří děvčata Nikolu Hlavinkovou a Marianku Vaněčkovou. Je opravdu obdivuhodné, že částka se oproti loňskému ročníku opět navýšila, což svědčí o dobře odvedené práci organizátorů kolem bývalého soutěžáka Vladimíra Barvíka. „Kromě peněz od partnerů a příspěvku od hráčů pomohla k navýšení částky nejen aukce dresů zlínských hokejových legend, ale také velkoformátových fotografií z rally fotografa Jana Duška. Moc bychom chtěli poděkovat všem, kteří se do dražby zapojili," váží si podporovatelů benefice jeden z pořadatelů Roman Konečný. Možnost zapojit se do podpory dobré věci vítají ale také samotní hráči. „Je parádní, že tato partička dokáže každoročně zajistit nemalou částku na pomoc hendikepovaným osobám, které si to jistě zaslouží," obdivuje počínání pořadatelů novic v soupiskách tradičního hokejového zápasu, legendární spolujezdec Julius Gál. „Přestože se o mě pokoušela včera nějaká chřipajzna, musel jsem do Zlína přijet. Vždyť jsem se na zápas těšil skoro celý rok. A nejsem vůbec zklamaný, neboť tato akce opravdu stála za to," doplňuje ze zápasu nadšený Július Gál, který se postavil společně s Josefem Petákem do první obranné dvojice týmu v modrých dresech, pracovně nazvaného "Staří Psi". „Pokud mi to zdraví dovolí, vždy se ve Zlíně rád ukážu a společně s kamarády podpořím dobrou věc. Dneska to bylo ale trochu jiné, než v minulosti, protože jsme si poprvé zahráli staří proti mladým. Bohužel, mlaďoši nám trochu naložili, přestože jsme s nimi dlouho drželi krok," vrací se k zápasu kapitán týmu starých psů Josef Peták. „Já to beru tak, že to skončilo nerozhodně. První třetinu jsme totiž vyhráli my, druhá skončila plichtou a třetí jsme zase prohráli," zhodnotil zápas s úsměvem na tváři jediný zahraniční účastník a týmový kolega Petáka, Peter Gavlák. Přitom šibalsky dodává: „Do příštího roku trochu potrénujeme a mlaďochům porážku vrátíme se vší parádou."

img-responsive

Rally Ice Tour | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

A jak tedy zápas probíhal? První třetina se nesla ve znamení zkušenosti, kdy "staří psi" mlaďochy přehrávali téměř profesorským hokejem. Na konci třetiny svítilo na ukazateli skóre 3:1 v jejich prospěch. Ve druhé třetině se pomalu, ale jistě obraz hry začal vyrovnávat a před úpravou ledu byl stav nerozhodný v poměru 6:6. Ve třetí třetině pak bylo vidět, že blíže k vítězství bude mít ten, komu zůstalo více sil. Těsně před koncem se diváci ještě dočkali i pravé hokejové bitky. Na ledě si to na „férovku“ rozdali spolujezdci Martin Tureček a Jan Kubala, za což oba zaslouženě sklidili od diváků velký aplaus. Ani tato domluvená konfrontace bez rukavic ale již nic nezměnila na vývoji skóre, kdy se po závěrečném hvizdu radovali z vítězství v poměru 11:7 hráči týmu "mladých pušek". „Opět to byla parádní akce, která, jak věřím, všechny dobře pobavila a hlavně pomohla dobré věci. Výsledek utkání proto není pro nikoho příliš podstatný. Je důležité, že se vždy vybere vysoká částka na podporu hendikepovaných," ví moc dobře kapitán vítězného týmu Jan Jelínek. „Jsem velmi rád, že můžu být každoročně u toho a pomoci tak  lidem, kteří to potřebují," vítá benefiční podtext akce zlínský pilot.

img-responsive

Rally Ice Tour | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Součástí programu byly i divácké soutěže a doprovodný program včetně besedy s legendami rally v čele s Ladislavem Křečkem. „Rád jsem přijal pozvání pořadatelů na akci, která má velmi dobrou myšlenku. Je dobře, že je mezi námi stále hodně lidí, kteří dokáží pomáhat ostatním a nemyslí jenom na sebe," líbí se myšlenka pětinásobnému mistru Československa v rally. Vylosovaní šťastlivci si pak odnesli ceny z tomboly. Hlavní cenu v podobě svezení ve voze WRC se Silvestrem Mikuláštíkem si užije na polygonu v Kopřivnici Jiří Kadlčák ze Zlína.

img-responsive

Rally Ice Tour | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Za organizátory patří obrovské poděkování sponzorům, partnerům, hostům, hráčům a vůbec všem, kdo se alespoň malinko na XI. RI OKNA Rally Ice Tour 2019 podíleli. "Každý z nás, i kdyby se snažil sebevíc, tak sám dokáže jen velmi málo. Když se ale síly spojí, je z toho skvělé kolektivní dílo. A pro nás všechny bylo jistě velkým zážitkem sledovat radost, kterou Dominik, Andrea, Petr, Nikola, Mariana a ostatní projevovali nejen při přebírání poukazů, ale i v průběhu celé akce," objasnil hlavní organizátor Vladimír Barvík to, co je hnacím motorem pořadatelů při přípravách každého ročníku této benefiční akce.

img-responsive

Rally Ice Tour | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

  

XI. RI OKNA Rally Ice Tour 2019

Staří psi - Mladé pušky 7:11 (třetiny 3:1, 3:5, 1:5)

Branky: Norek Igor 2, Horáček Michal 2, Kneifel Milan, Tureček Martin, Pochop Tomáš - Brynda Petr 3, Baďura Vítězslav 3, Houšť Jan, Dunovský Václav, Kouřil Martin, Chytka Viktor, Lahola Adam

Rozhodčí: Knap David

 

 „Staří psi“

Brankáři: Orava Radim, Jirsa Miloslav

Line 1: Gavlák Peter, Ernst Michal, Trněný Karel, Peták Josef, Gál Julius

Line 2: Tureček Martin, Pochop Tomáš, Prášil Pavel, Barvík Vladimír, Chrastecký Radim

Line 3: Hybner Vratislav, Norek Igor, Mechl Viktor, Matějka Jaroslav, Horáček Michal

Line 4: Kneifel Milan, Stejskal Václav st., Řeháček Henrich, Sovják Leoš, Mikulaštík Silvestr

„Mladé pušky“

Brankáři: Vopatřil Martin, Kašpárek Tomáš

Line 1: Houšť Jan, Jelínek Jan, Dunovský Václav, Baďura Vítězslav, Kresta Marek

Line 2: Brynda Petr, Hejtmánek Jan, Mozola Ondřej, Hůla Aleš, Navrátil Jakub

Line 3: Kubala Jan, Kučera Ladislav, Kouřil Martin, Chytka Viktor, Lahola Adam

Line 4: Stejskal Václav ml., Večerka Michal, Kříž Ladislav, Šivic Pavel, Hloušek Jan

Vytisknout

Diskuze: Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Michal Kolář: „Do nové sezony s novým vozem.“

cvrček, věroslav

Věroslav Cvrček díl 2. „Zážitky ze Safari rally by byly na celou knihu“

Rally Pačejov (CZE)

Věroslav Cvrček díl 1. „Závody v roce 2023 jsme si naplno užívali.“

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Jaroslav Petráš mění pro příští sezonu vůz

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jakub Jirovec „Sezona 2024 bude se Škodou Fabia R5.“

reklama

Doporučujeme

Ve stopě Valašské zimy (CZE)

Sníh a led pro amatéry, Ve stopě Valašské zimy objektivem Milana Procházky

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud