Úvodní briefing před startem dává Dakar 2010 do pohybu

Jiří Vintr, 1. ledna 2010, 22:10 Google+

Ráno před slavnostním startem je tradičně věnován hromadnému briefingu závodníků a asistencí. Sada pokynů tedy zazněla i na Nový rok 2010.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Loprais, Aleš

Loprais, Aleš | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Ředitel soutěľe Etienne Lavigne nejprve přivítal vąechny zúčastněné a zdůraznil výrazně offroadový charakter letoąního ročníku. Trasu představil jako obvykle její stavitel David Castera a zdůraznil její nejvýznamnějąí momenty. Oficiální mapový booklet obsahuje i výąkové profily speciálek a bude se rozhodně na co těąit. Zejména profily etap v Atacamě berou dech, a» uľ mnoľstvím dunových výjezdů o výąkovém rozdílu několika set metrů nebo délkou úseků v nadmořských výąkách okolo 3000 metrů nad mořem. Jeątě po návratu do Argentiny čeká závodníky mimořádně technická a kamenitá speciálka ve výące okolo 3000 metrů a dvě následující speciálky se pojedou znovu v dunách.

Briefingu se zúčastnila závodní posádka a za asistenční Filharmonii mechanik Radim Pustějovský. V podvečer už se dají vozidla do pohybu. Posádky si vyzvednou závodní vozidla v parc fermé a press car i Filharmonie vyjedou na přesun do Colónu, kde jsou první kamiony očekávány kolem půl jedenácté večer.

Jako každý rok, Etienne Lavigne zdůraznil bezpečnost chování závodních posádek a zejména pak důslednost pořadatelů při kontrole dodržování povolené rychlosti a projetí všech traťových waypointů. Vítanou změnou pro posádky press carů, která ovšem ještě bude muset doznat svého naplnění v praxi, je příslib, že argentinská i chilská policie pustí novinářské vozy na závodní trasu a nebude novinářům bránit v práci, jak se to nezřídka dělo vloni. Od třetí do deváté etapy startují kamiony v mixovaném pořadí s osobními vozy podle času dojezdu předchozí etapy.

A ještě perlička na závěr. Milovníci opalování si možná nepřijdou na své. Podle místních nastalo v okolí argentinské metropole období dešťů a může pršet i několik dní. Ale to vše ukáže čas, vždyť už třetí den se pojede v úplně jiné části Argentiny v písečných dunách. A už čtvrtý den se budou závodníci probíjet dunami u chilského Copiapó.

Dakarskou rallye mohou fanoušci sledovat na týmových stránkách Loprais Tatra teamu, oficiálním webu soutěľe i prostřednictvím večerních televizních sestřihů na programu ČT4 Sport a Eurosport. První sestřih  je ve vysílání ČT4 Sport naplánován na pátek 1.1.2009 ve 22:20 hod. (repríza 2.1.2009 v 10:40). Sestřih 1. etapy je k vidění na ČT4 Sport v sobotu 2.1. ve 22:20 hod.

Vytisknout

Diskuze: Úvodní briefing před startem dává Dakar 2010 do pohybu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Rally Pačejov (CZE)

Pačejov v galerii Kuby Machálka

Rybák, Jiří - Baran, Peter

Kundlák pred, Rybák po…

Rally Pačejov (CZE)

Mirek Číž „V Pačejově chci podat co nejlepší výkon.“

Rally Vsetín (CZE)

Zvláštní ustanovení Rally Vsetín zveřejněna

Čendova RZetka

Čendova Rztka VIII.

reklama

Doporučujeme

Ford

Přišel Mikko Hirvonen na to, jak na Loeba?

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud