Racing21: Rallysprint Kopná s návratem k vozu kategorie Rally2

RallyZone.cz, 20. května 2021, 08:25 Google+

Po nedávném úspěšném startu v evropském šampionátu historických automobilů se jezdec Vojtěch Štajf vrací za volant vozu Polo GTI R5, který naposledy řídil před osmi měsíci na loňské Rally Pačejov. V úvodním podniku letošní Autoklub Rallysprint série v Kopné bude jeho navigátorem opět František Rajnoha.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Racing21

Racing21 | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

Tým Racing21 tak odstartuje v rámci nadcházejícího 26. ročníku AUTO UH Rallysprint Kopná podle původního plánu kombinovaného programu i v domácím šampionátu jednodenních soutěží v hodnocení Poháru 2+, a to s vozem kategorie Rally2. Pro úvodní soutěž v Kopné zvolil tým osvědčený soutěžní vůz Polo GTI R5 v nejnovější technické specifikaci, kterou vůz získal během zimní přestávky. Ještě před odjezdem do místa konání soutěže absolvoval Vojtěch Štajf jednodenní test s cílem ověření provedených změn na voze a jeho celkové nastavení na tratě rychlostních zkoušek v okolí Kopné a Slušovic.

„Dnes to bylo na testu v Podmoklech mimo jiné o opětovném zvykání na naše Polo, ve které jsem dlouho neseděl, a navíc mám teď, po premiéře v historickém Kadettu, v sobě nastavený tak trochu jiný jezdecký styl. Tím druhým důvodem krátkého testu bylo ověření poměrně výrazných změn, které jsme během zimních měsíců na Polu udělali a dostali ho tak do nejnovější specifikace. Musím říci, že jsem s ovládáním vozu a jeho výkonem nadmíru spokojený, je to velký posun dopředu“ řekl krátce po testu Vojtěch Štajf a dodal: „Do Kopné tak odjíždím v pozitivní náladě. Pro Frantu Rajnohu je to vlastně domácí soutěž, ale samozřejmě musíme oba respektovat velmi silnou a početnou konkurenci startujících posádek. Mně se na moravských soutěžích sice nikdy moc nedařilo, takže tam jedu bez vnitřního tlaku, ale samozřejmě bude z naší strany snaha prosadit se s jediným Polem GTI R5 v množství startujících vozů stejné kategorie ostatních značek.“

Tým Racing21 bude i v rámci Rallysprintu Kopná pokračovat ve vývoji zmíněného vozu, který ruský jezdec Nikolaj Grjazin dovezl v polovině dubna vítězně do cíle maďarské soutěže Therwoolin Boldogkö Rally 2021.

Letošní premiérová soutěž české Autoklub Rallysprint série v Kopné nabídne ve dnech 21. - 22. května startujícím posádkám sedm rychlostních zkoušek o celkové délce téměř 70 kilometrů. Sobotní start proběhne v 9 hodin ve Slušovicích a cíl je plánován ve stejném místě před 15:30 hod.

Více informací o týmu na:

www.facebook.com/racing21rallyteam 

Racing21_rallyteam 

www.racing21.cz 

Vytisknout

Diskuze: Racing21: Rallysprint Kopná s návratem k vozu kategorie Rally2

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče: galerie Kuby Machálka

Rally Šumava (CZE)

Třetí zkouška ohněm Dominika Stříteského

Rally Plzeň (CZE)

Mareš s Buchou připraveni na horké Hustopeče

Rally Šumava (CZE)

HUSTOPEČE SLIBUJÍ PEKELNÉ VEDRO A ŽHAVÉ SOUBOJE

Rally Bohemia (CZE)

RALLY BOHEMIA ZVE DIVÁKY DO RACING ARÉN

Rally Hustopeče (CZE)

AGROTEC PETRONAS rally eviduje 107 přihlášek

reklama

Doporučujeme

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 22. 6. 2021 06:55