Cupové ADAMy se proženou Fulneckem a Oderskem

Tomáš Plachý, 5. srpna 2021, 14:47 Google+

Čermák a Hrachovec ADAM Cupu se po Rally Bohemia opět vrací na Moravu, čtvrtým pohárovým závodem bude Rallysprint Fulnek – Odry, který se uskuteční 6. – 7. srpna. Ve více než sedmdesátičlenném startovním poli je obsaženo i devět vozů Opel ADAM Cup.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Plzeň (CZE)

Rally Plzeň (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Podnik s centrem ve Fulneku navazuje na loňský KOWAX Rallysprint, v němž účastníci Čermák a Hrachovec ADAM Cupu premiérově otestovali místní tratě. Loni se však závodilo převážně na úsecích poblíž Valašského Meziříčí, známá tak z letošního harmonogramu bude pro některé posádky jen první polovina úvodního testu Fulnek. Další dva úseky Tošovice a Odry budou pro jezdce nové. Celkem na účastníky čeká šest rychlostních zkoušek s délkou necelých sedmdesáti kilometrů (69,22 km).

Do průběžného hodnocení cupu letos výrazně promlouvá nové pravidlo o bonusových bodech za každou vyhranou rychlostní zkoušku. Lídrové Jaroslav Petráš s Petrem Jindrou této statistice vévodí, když získali už osmnáct bonusových bodů za stejný počet vyhraných zkoušek. Toho jsou si vědomi i jejich nejbližší konkurenci.

„Jestli si chceme udržet šanci na celkové vítězství v ADAM Cupu, musíme začít vyhrávat erzety. Náskok Jardy s Petrem není neřešitelný, ale je jasné, že se v tomto směru musíme zlepšit. Do Fulneku se velmi těším, vrací se ke mně Jirka ´Mojmír´ Kalkus. Auto jsme celé zkontrolovali a opravili po mých výletech na Bohemce. Těší mě, že se pojedou úseky, které se minulý rok nejely a pokud vím, tak nikdo z nás na nich nezávodil ani v minulosti. O to důležitější bude rozpis a jeho přesnost. Nedáme nikomu ani metr trati zadarmo,“ říká před startem druhý jezdec průběžného hodnocení Jan Pilař.

„Přípravy jsou hektické. Řešíme závadu na elektrice, která nás zlobila, ovšem ta se špatně hledá. Dále proběhly nějaké repase, aby auto bylo na závod fit. I když loni se nám na Kowax rallysprintu nedařilo, doufám, že letos se karta na zkouškách v tomto regionu obrátí. Rád bych navázal na tempo z Bohemky a pokračoval v boji o co nejlepší umístění. Teď už doufám bez chyb, kvůli kterým přicházím o lepší místa. Do Fulneku se těšíme, chceme urvat co nejlepší výsledek. A porazit Járu by byla třešnička na dortu, na kterou mám chuť už dlouho,“ doufá Tomáš Arnošt, držící třetí místo v klasifikaci ČaH ADAM Cupu.

„Naše přípravy probíhaly kvůli výletu z trati na Bohemii hlavně u kluků na dílně v Ralex sportu. S Ondrou Pickou jsme chtěli ještě před tímto závodem potrénovat rozpis, ale bohužel kvůli mému pracovnímu vytížení v zahraničí jsme to odložili. Náš cíl je jasný, pokusit se udržet tempo, které jsme měli na Bohemce. A pokud vše bude klapat, tak se pokusíme ještě zrychlit. Tratě jsou pro nás opět neznámé, ale s tím se budeme muset poprat,“ odhaduje Dominik Šulc.

Po havárii na Bohemii si na silnicích Fulnecka a Oderska bude chtít spravit chuť Kryštof Zpěvák, ke kterému se opět vrací Pavel Fuksa. Nejlepší vzpomínky na Fulnek nemá po loňském výpadku při Kowax rallysprintu Michal Kolář, když ho zradila poloosa. Mezi přihlášenými nechybí ani Filip Kohn (poprvé s Tomášem Střeskou), Jakub Jančík a Dominik Jakeš (zkušenosti mu bude předávat Jan Mikulík).

„Dáváme auto dohromady a doufáme, že stihneme přejímky. Na nic jiného v podstatě není čas. Chtěl bych tlačit, ale půjdeme do toho s pokorou,“ naznačuje Kryštof Zpěvák.

„Po dvouměsíční pauze se na závod těším. V mezidobí jsem se věnoval především trénování rozpisu. Naštěstí ta přestávka mezi závody utekla jako voda,“ uvedl Dominik Jakeš.

“Odhady početnějšího startovního pole proti Bohemii se naplnily. A to se ještě na poslední chvíli ze závodu omluvil Petr Hanuš. Závod proběhne na téměř neznámých tratích, což bude pro všechny zase zajímavé porovnání,“ pronesl před startem promotér Zdeněk Pekárek.

Průběžné pořadí Čermák a Hrachovec ADAM Cup
(včetně bonusových bodů, po Rally Bohemia):

Petráš 84 (počet vyhraných RZ v sezoně 18), 2. Pilař 66 (1), 3. Arnošt 55 (1), 4. Šulc 47 (1), 5. Kolář 30, 6. Zpěvák 28 (2), 7. Jančík 28, 8. Kohn 26, 9. Jakeš 14, 10. Hanuš 12, 11. Krotoszynski 0.
 

Kalendář Čermák a Hrachovec ADAM Cupu 2021

21.–22. května                  Rallysprint Kopná

4.–5. června                      Rally Plzeň

9.–10. července                Rally Bohemia (I. etapa)

6.–7. srpna                       Rallysprint Fulnek – Odry

10.–11. září                       Rally Vyškov

15.–16. října                      Rally Morava

29.–30. října                      Rally Vsetín

Vytisknout

Diskuze: Cupové ADAMy se proženou Fulneckem a Oderskem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Cais, Erik - Těšínský, Petr

„Na Monte je hlavní týmová souhra“

Černý, Jan

Vynikajúci vstup do svetovej rally sezóny v podaní Jantar Teamu

Rada, Martin

Hustopečský AGROTEC team pošesté pokořil Monte

Loprais, Karel

Pozor, změna termínu!

Rallye Monte Carlo

Poslední hodiny ve znamení seznamovaček a přejímky

Rally Vsetín (CZE)

Jakub Navrátil: „Za největší úspěch považuji dokončenou rally“

reklama

Doporučujeme

Výstava

Život v RALLY stylu - pozvánka na výstavu

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vynikajúci vstup do svetovej rally sezóny v podaní Jantar Teamu

  2. „Na Monte je hlavní týmová souhra“

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud