Jaromír Tarabus - nejrychlejší dvoukolka i mezi vinicemi

Barbora Vebrová, 23. června 2022, 19:27 Google+

Čtvrtého závodu letošní sezony v rámci Mistrovství České republiky v rally se zúčastnil také slušovický tým Minařík Racing Do červenočerného Peugeotu 208 Rally 4 usedla dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Na Rally Hustopeče se sešlo početné startovní pole, ale ani nikdo ze zahraničních závodníků nedokázal stíhat Jaromírovi s Danielem.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Kluci začali závodit hned od prvního metru a po šesti odjetých zkouškách již měli velký náskok jak v hodnocení Peugeot cupu, tak v kategorii RC4 I. „Všechno bylo v pořádku, jen jednou nás to docela vylekalo na třetí zkoušce. Na hrbatém na šotolině jsme si trochu zaskákali, ale dopadlo to dobře a jsme tady. Až na tu jednu krizi to ale bylo všechno bez problémů. Možná jsme to za tmy s prachem čekali i horší, ale uprostřed startovního pole už jsme na tom všichni naprosto stejně. Kdybychom měli opravdu závodit a někam se hnát, tak by nás to asi limitovalo víc, takto jsme zvolili variantu nevidíme – zpomalíme,“ popsal první etapu a závěrečné páteční rychlostní zkoušky v noci Jaromír Tarabus. Sobotní etapa se skládala také ze šesti měřených úseků. Jaromír s Danielem díky náskoku z páteční etapy měli vyšlápnuto k dalšímu vítězství, stačilo se soustředit na jízdu a neudělat chybu. To se také posádce povedlo a na cílové rampě se opět slavilo. Dvojice Tarabus – Trunkát ovládla Peugeot Cup a v kategorii RC4 I také zvítězila. V absolutním hodnocení závodu kluci obsadili 16. příčku a opět porazili mnoho posádek s výkonnějšími vozy. „Nebylo úplně lehké dojet do cíle bez problémů. Pěkně jsme se svzeli. Chtěli jsme zajet co nejlepší výsledek v absolutním pořadí, když mezi dvoukolkami nemáme přímé soupeře. Ve 2WDje spousta šikovných kluků, ale třeba mají slabší auto, ale tak to je. Soupeři jsme sami sobě a je to o tom, zda uděláme chybu nebo ne. Náš Peugeot a všechno kolem fungovalo na jedničku, takže jsme spokojeni,“ řekl Jaromír Tarabus.

img-responsive

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Nyní se již Minařík Racing i se svou posádkou připravuje na další podnik MČR v rally. Ve dnech 9.-10. července se pojede Bohemia Rally Mladá Boleslav, která je také součástí Peugeot cupu, tudíž na startu uvidíme posádku Tarabus – Trunkát.

Vytisknout

Diskuze: Jaromír Tarabus - nejrychlejší dvoukolka i mezi vinicemi

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka hlásí změnu na ředitelském postu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Nová Škoda Fabia RS Rally2 motivem barumky

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče - galerie Milana Procházky

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka: Promotér nabídne z barumky hodiny živých přenosů!

Rally Hustopeče (CZE)

FILIP MAREŠ BAVIL DIVÁKY A SEKUNDOVAL NEJRYCHLEJŠÍM

Rally Bohemia (CZE)

SEDM ODSTÍNŮ BOHEMKY

reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

FILIP MAREŠ BAVIL DIVÁKY A SEKUNDOVAL NEJRYCHLEJŠÍM

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nová Škoda Fabia RS Rally2 motivem barumky

  2. Barumka hlásí změnu na ředitelském postu

  3. Barumka: Promotér nabídne z barumky hodiny živých přenosů!

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud