Rally Hustopeče: Jan Kopecký vítězem

RallyZone.cz, 10. června 2011, 23:19 Google+

AKTUALIZACE PO RZ12 - CÍL: Posádka tovární Škody Fabie S2000 ve složení Jan Kopecký - Petr Starý opanovala další podnik Mediasport Mezinárodního Mistrovství ČR v rally - Agrotec Mogul Rally Hustopeče.

rally valašská

Výsledky po RZ12 - CÍL:

Jasným vítězem letošních Hustopečí se stal Jan Kopecký. Naproti tomu loňský šampion Pavel Valoušek zvažuje svou další účast v MMČR.

Jan Kopecký se dostal do čela soutěže po třetí rychlostní zkoušce a tuto pozici už do cíle nopustil. Po suveréním výkonu ovládl i druhý podnik letošního šampionátu, kterého se zůčastnil. Druhé místo patří Romanu Krestovi a bronz vybojoval Václav Pech.

Krom výsledků se ale bude dlouho hovořit o odstoupení Pavla Valouška ze soutěže po RZ8. Jeho tým Peugeot Delimax se rozhodl posádku stáhnout ze soutěže poté, co Valouškovi byla dodatečně udělena pětiminutová penalizace za dojetí do servisu po RZ4 jen na třech kolech. Podle vlastních slove neměl tým s přidělením penalizace problém. Vadilo mu však její přidělení až v průběhu druhé etapy a ne hned po prohřešku v pátek večer.

Mezi dvoukolkami suveréně vyhrál Václav Dunovský s Ignisem S1600.

Výsledky po RZ8:

Skvělé představení Jana Kopeckého a kopec smůly pro Valouška. Tak pokračuje Agrotec Mogul Rally Hustopeče. První jmenovaný dnes suveréně ovládl všechny dosud odjeté rychlostní zkoušky a vede s celkovým náskokem více než třicet sekund.

Pavel Valoušek má jiné problémy. Po včerejší nehodě na RZ4, kdy urazil kolo a dojel do večerního servisu jen "po třech" mu sportovní komisaři přidělili penalizaci pěti minut. Jeho vůz při přejezdu nesplňoval podmínky silničního provozu a proto byla Valdovi penalizace udělena. Valoušek s Hrůzou se tak propadli až na třiatřicátou příčku. Během první sekce dnešní druhé etapy se pak probojovali alespoň na místo jednadvacáté.

Z dvojice Roman Kresta - Václav Pech a jejich souboje o druhou příčku za Kopeckým pak lépe vychází Pech. S Mitsubischi Lancer EVO IX třídy R4 je zatím po osmi odjetých zkouškách druhý a na Krestu má náskok deset vteřin.

Mezi dvoukolkami je nejrychljeím jezdcem Václav Dunovský s Ignisem S1600. Na své soupeře mezi předohraby má náskok téměř tri čtvrtě minuty.

Výsledky po RZ4:

Velmi zajímavě se zatím rozjíždí další díl Mediasport Mezinárodního Mistrovství ČR v rally - Agrotec Mogul Rally Hustopeče. První rychlostní zkoušku vyhrál Václav Pech s Mitsubischi Lancer EVO IX třídy R4. Další dvě erzety se staly kořistí Jana Kopeckého a poslední test prvního dne pak vyhrál Roman Kresta.

Smůlu měl naopak Pavel Valoušek, jenž přišel na RZ 4 k defektu a na čelo ztrácí z deváté pozice téměř dvě minuty.