Mistrovský titul Václav Pech jun. oslaví v Sosnové

Romana Hájková, 21. listopadu 2013, 20:14 Google+

Václav Pech jun. se spolujezdcem Petrem Uhlem završili letošní sezonu ziskem absolutního titulu mistrů ČR v rallye na voze Mini John Cooper Works S2000.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally bohemia

rally bohemia | foto: www.rallyzone.cz | Krajča, Ondřej

Sdílejte článek

Letošní sezona Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye se u EuroOil – invelt teamu nesla v duchu vlastních úprav jejich vozu MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo, s nímž posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel jela již druhou kompletní sezonu. Prakticky před každým závodem plzeňský team usilovně testoval, ladil nastavení a snažil se najít rezervy vozu tak, aby byl připravený rovnocenně bojovat na všech soutěžích MMČR. Zde se jako největší soupeř jasně ukázal tovární team automobilky Škoda s jezdcem Janem Kopeckým, kterému ale Pech s Uhlem dokázali velmi zdatně sekundovat. „Jsem nesmírně rád, že se nám po loňské, ne úplně povedené sezoně, podařilo dostat auto do konkurenceschopného stavu a hlavně dál, než čeho dosáhl specializovaný anglický úpravce Prodrive. Byla to mravenčí práce celého teamu, a i externích spolupracovníků. Všem velmi děkuji, protože jen díky tomu jsme mohli rovnocenně soupeřit o nejvyšší příčku,“ říká spokojený Václav Pech jun.Modrobílé MINI EuroOil – invelt teamu v letošním roce stálo dvakrát na nejvyšším ze stupňů vítězů při Rallye Šumava a Rallye Český Krumlov. Třikrát obsadilo druhé místo na Rallye Hustopeče, Rallye Bohemia a také při mistrovství Evropy na konkurencí nabité Barum Rallye. Z rakouské Jänner Rallye si team přivezl velmi cenné body za čtvrté místo, což v konečném součtu znamenalo, že v roce 2013 se stali absolutními mistry Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye. Tímto titulem se plzeňská dvojice může pyšnit za svoji kariéru celkem po šesté a řadí se tak k nejúspěšnějším soutěžním jezdcům historie české rallye.

Václav Pech jun. přijede titul mistra ČR v rallye oslavit o tomto víkendu na tradiční Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, kde už mnohokrát celkově zvítězil, včetně nezapomenutelného duelu v roce 2009 s devítinásobným mistrem světa Sebastienem Loebem. „V Sosnové a na prosincovém Pražském rallysprintu pojedeme s vozem přestavěným do kategorie WRC a moc se na tento zážitek těším. Motor má totiž u této specifikace sací otvor (tzv. restriktor) o 3 mm větší než můžeme používat v mistrovství a tudíž i podstatně větší výkon a tomu odpovídající svezení,“ těší se Václav Pech.
Letos bude v Sosnové při Setkání mistrů opravdu velká konkurence a EuroOil – invelt team srdečně zve na tuto show všechny své fanoušky a příznivce motorismu, kdy v sobotu 23.11. budou tréninkové jízdy a 24.11. vlastní závod (viz. www.rallycross-sosnova.cz).Vytisknout

Diskuze: Mistrovský titul Václav Pech jun. oslaví v Sosnové

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Kopná se pojede bez diváků a za přísných podmínek

Rally Šumava (CZE)

Jaroslav Petráš: „Závoděním si plním velký sen.“

Rally Šumava (CZE)

Lukáš Frána s Pavlem Odvárkou na Šumavě na bedně

Rally Šumava (CZE)

René Dohnal bral na Šumavě stříbro

Rally Hustopeče (CZE)

Příjem přihlášek na Hustopeče je v plném proudu

Rally Šumava (CZE)

Dominik Stříteský na Šumavě potvrdil výkon z Valašky

reklama

Doporučujeme

Duval, Francois

Francois Duval je připraven pomoci Citroënu, má ale podmínky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Letos bez Rally Příbram

  2. Kopná se hlásí o slovo v termínu Krumlova

  3. RALLY BOHEMIA 2021 ZAHAJUJE PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK

  4. Kopná se pojede bez diváků a za přísných podmínek

  5. Pech s Uhlem v cíli Šumavy

  6. Racing21: Evropské body i pódium v domácím šampionátu historiků

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud