Kopná opět otevře sezonu českých rallysprintů

Roman Ordelt, 12. března 2018, 09:06 Google+

Návrat Rallysprintu Kopná nebyl v loňském roce jen první vlaštovkou. Nejpopulárnější český rallysprint pokračuje v tradici a po loňském návratu se uskuteční i v letošním roce. Pětidilný seriál Rallysprint Série otevře začátkem dubna XXVI. RALLYSPRINT KOPNÁ 2018, který se pojede se v termínu 6. – 7. dubna v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty. Slušovický rallysprint se započítává vedle rallysprintové série do Poháru 2+ a nově do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2018, posádky budou zápolit i do hodnocení Poháru mládeže a Poháru pořadatele.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Kopná (CZE)

Rally Kopná (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

„V závěru loňského roku jsme zvažovali, zda podnik pořádat či nikoliv. Spíše jsme se přikláněli k variantě Kopnou dále nepořádat, ale po zasedání v budově Autoklubu ČR v Praze jsme se nakonec dohodli, že slušovický rallysprint pojedeme i v letošním roce. Naší podmínkou bylo přidělení Mistrovství České republiky v rally historických automobilů, což nám bylo ze strany národní autority splněno,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Rallysprintu Kopná.   

Kopná dostala přidělený termín opět na začátku dubna. Čtyřiadvacátý ročník se pojede v sobotu 7. dubna 2018. „Máme brzký termín, což není zrovna nejvhodnější v našich klimatických podmínkách, protože začátkem března máme kvůli sněhu nesjízdné tratě rychlostních zkoušek. Nestíháme plnit termíny, které po nás požaduje Autoklub. Například na obce šly žádosti ohledně povolení v listopadu a vrací se nám teprve nyní. Dali jsme dohromady časový harmonogram, určitá omezení máme kvůli nákaze  prasečím morem, neboť jsme přišli o jeden úsek rychlostní zkoušky,“ uvedl Minařík.

XXIV. Rallysprint Kopná 2018 startuje v sobotu 7. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 192,51 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 69,29 km. V cíli soutěže se objeví první vůz na slušovickém náměstí v 15:37 hodin. „Pojedeme netradičně jen tři úseky rychlostní testů, a to Zádveřice, Kameňák a Kopná. Možnosti nalezení nových úseků prakticky nejsou. V itineráři najdeme třikrát průjezd Zádveřicemi, což je klasický úsek ve stejné podobě jako loni. Výhodou je, že trať nevede přes žádnou obec a je uzavřena téměř celý den bez omezení. V pátek pojedeme i shakedown, který se nám osvědčil i z hlediska toho, že čtrnáct dní před soutěží je v okolí tratě přísný  zákaz testování. Pořádáme úvodní rallysprint sezony a posádky mají velký zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku,“ upřesnil Minařík.

Vedle úseku Zádveřice se pojede v nezměněné podobě i náročná lesní erzeta Kameňák, kde pořadatelé chtěli uskutečnit změny, ale od zastupitelstva obce Vlčková přišlo záporné stanovisko. Tradiční a klasická rychlostní zkouška Kopná vynechá při letošním ročníku úsek kolem bývalého rekreačního zařízení Moravan. Aktuálně trať vede od autobusové točny sjezdem do Podkopné Lhoty k obávanému vracáku u dílny. “Ze skladby tří erzet nejsme úplně nadšeni, nicméně  z pořadatelského a finančního zajištění je to snazší,“ řekl šéf organizačního výboru.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v Podkopné Lhotě usilovně jednají o zajištění nového generálního partnera, který by se měl objevit v názvu slušovicického rallysprintu. „Zatím jsme nebyli úspěšní, ale poslední jednání s potencionálnímn partnerem jsou na velmi dobré cestě a blížíme se k dohodě. Věřím, že brzy oznámíme veřejnosti příchod nového generálního partnera,“ vysvětlil Minařík.

Ředitelství rallysprintu bude podobně jako v loňském roce umístěno v prostorách nové administrativní budovy Fagus v Nových Dvorech, kde proběhne i administrativní přejímka. Tiskové středisko naleznou média premiérově v restauraci Sud u dostihové dráhy. Technická přejímka soutěžních vozů se uskuteční v prostorách dílny Minařík Racing v Nových Dvorech. Soutěžní týmy naleznou prostory servisního parkoviště na osvědčeném místě kolem areálu dostihové dráhy ve Slušovicích.

„Počítáme s kvalitním startovním polem. Zařazením šampionátu historiků se seznam přihlášených posádek trochu rozroste, kolem patnácti historiků přijede. Budeme spokojeni, když se  objeví na startu kolem stovky vozidel.  Víme, že Kopnou má jet trojnásobný vítěz Tomáš Kostka, mezi historiky představí Vlastimil Neumann rychlý vůz Toyota Celica GT Four. V rámci testu před startem slovenského šampionátu mohou přijet i posádky od našeho východního souseda. Každopádně startovní listina bude opět velmi pestrá,“ řekl závěrem Josef Minařík, ředitel rallysprintu.

Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne ve večerních hodinách v Derby clubu (sud) u dostihové dráhy. V těchto dnech jsou schválena zvláštní ustanovení, ke stažení budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a www.autosport.cz. Naleznete zde rovněž přihlášku pro soutěžící, uzávěrka je stanovena na pondělí 26. března.

Fanoušci rallysportu se mají první dubnovou sobotu ve Slušovicích opravdu na co těšit! Slušovický rallysprint nabídne kvalitní startovní pole, rozmanitý vozový park, ale především obtížné a technické tratě rychlostních zkoušek. Další informace přineseme v příštích tiskových informacích.

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Kopná opět otevře sezonu českých rallysprintů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Krásné bugatky zaburácí opět městem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka: Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Dani Sordo se u Hyundai cítí spokojen

Sorda oslovil Citroën na téma možné spolupráce, Španěl ale chce pokračovat u Hyundai

Tänak si v Německu po bezchybném výkonu dojel pro vítězství

Rally Deutschland: Nedělní etapa řádně promíchala pořadím, vyhrál Tänak

Rally Weiz (AUT)

Ondřej Bisaha neplánovaně na startu Barum rally

Rajd Rzeszow (POL)

RUFA SPORT s Grzybom víťazmi FIA CEZ v Rzeszowe

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

K favoritům se řadí Kopecký, Sordo a Lukjaňuk

Rally Pačejov (CZE)

Tomáš s Luckou v Pačejově nezklamali

Rally Jeseníky (CZE)

Rally Jeseníky hlásí připraveno

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Při barumce vyhlášena opět fotosoutěž

reklama
reklama

Doporučujeme

Ilustrační foto

Loeb: Zatím je můj návrat těžší, než jsem čekal

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. K favoritům se řadí Kopecký, Sordo a Lukjaňuk

  2. Ondřej Bisaha neplánovaně na startu Barum rally

  3. RUFA SPORT s Grzybom víťazmi FIA CEZ v Rzeszowe

  4. Sorda oslovil Citroën na téma možné spolupráce, Španěl ale chce pokračovat u Hyundai

  5. Tomáš s Luckou v Pačejově nezklamali

  6. Při barumce vyhlášena opět fotosoutěž

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud