Za měsíc startuje Kopná, vrací se úsek Hvozdná

Roman Ordelt, 8. dubna 2023, 17:40 Google+

Šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023 otevře začátkem května v okolí Slušovic populární Síť21 Rallysprint Kopná. Pouhý měsíc zbývá do startu 28. ročníku Síť21 Rallysprint Kopná, který otevře ve dnech 5. – 6. května šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023, Poháru 2+ a premiérově se pojede ve Slušovicích o mistrovské body v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska v rally. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR nuceně sáhli ke změně časového harmonogramu, do itineráře slušovického rallysprintu se vrací klasický úsek Hvozdná.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Kopná (CZE)

Rally Kopná (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Původně se počítalo s variantou šesti rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Kameňák, Kopná a Zádveřice. Vzhledem k neodkladným stavebním pracím v obci Trnava byla zkrácena rychlostní zkouška Kopná o šest kilometrů. Z uvedeného důvodu pořadatelům chyběly požadované kilometry do předepsaného limitu sedmdesáti ostrých kilometrů. Proto se rozhodli zařadit známý úsek Hvozdná, který se pojede netradičně v podobě z Veselé do Březové kolem hvozdenského rybníku v délce 6,52 km. Každá rychlostní zkouška se pojede dvakrát, což znamená, že v nové podobě časového harmonogramu najdeme celkem 8 rychlostních zkoušek na 4 úsecích v celkové délce 71,22 km. Servis u dostihové dráhy ve Slušovicích proběhne vždy po třech odjetých zkouškách. Aktuální časový harmonogram bude zveřejněn v prováděcích ustanoveních ve druhé polovině dubna. Dodejme, že slušovický rallysprint se dále započítává do hodnocení Autoklub Rallysprint série historických automobilů, Poháru mládeže, Poháru Pirelli a značkového klání Čermák a Hrachovec Adam Cup 2023.

Od poloviny března bylo spuštěno přihlašování v rámci licenčního systému Autoklubu ČR, soutěžící od našich východních sousedů se přihlašují rovněž elektronicky prostřednictvím webové stránky www.sams-asn.sk. Uzávěrka přihlášek je stanovena na neděli 23. dubna úderem půlnoci. Pořadatelé evidují již první posádky, přihlášen je dvojnásobný slovenský šampion Martin Koči, který v letošní sezoně startuje s dvoukolkou Peugeot 208 Rally4. Třicetiletý Košičan strhl na sebe pozornost úspěšným účinkováním v nedávné reality show Love Island 2 a letos již vyhrál hodnocení kategorie 2WD při úvodním podniku sezony na Slovakia Ring rally. Do Slušovic přijede ze Slovenska i staronový šampion ve třídě 3 Tibor Kovács z Popradu (Mitsubishi Lancer Evo IX). Přihlášku již poslali dále Marek Vlček (Škoda Fabia Rally2 Evo), Matěj Kamenec (Škoda Fabia Kit Car), Dominik Jakeš (Opel Adam Cup), Dominik Šulc (Peugeot 208 Rally4), Jakub Vlček (Renault Clio Rally4) a další. Mezi historiky již figurují s přihláškou Martin Lošťák (Nissan Sunny GTi) a Zbyněk Hora (Seat Ibiza GTi).

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram. Posádky a soutěžní týmy mohou potřebné informace čerpat z aplikace Sportity.

Vytisknout

Diskuze: Za měsíc startuje Kopná, vrací se úsek Hvozdná

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Sardinia (ITA)

Rally Italia Sardegna 2024 - foto

Rally Český Krumlov (CZE)

Rally Český Krumlov ve fotografii

Podorlická rally (CZE)

Podorlická rally - galerie

Kohn, Filip

Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Jirovec, Jakub

Úspěšná premiéra Jakuba Jirovce s Yarisem Rally2

Kundlák, Jan

Krumlovská noc rozhodla

reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

David Štefan vstoupil do sezony vítězně

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Podorlická rally - galerie

  2. Rally Italia Sardegna 2024 - foto

  3. Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud