Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vítězi letošního Krumlova

RallyZone.cz, 19. května 2018, 19:19 Google+

Závěrečné tři rychlostní zkoušky 46. Rallye Český Krumlov již nic nezměnily na pořadí, a tak se z celkového vítězství radovali Jan Kopecký a Pavel Dresler. Posádka továrního týmu Škoda Motorsport opět dokázala, kdo je králem českých soutěží. Jan Kopecký v Českém Krumlově vyhrál již počtvrté v řadě a letošní vítězství je jeho celkově páté.

Rally Šumava (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Stříbrná pozice patřila v cíli Václavu Pechovi, když jeho Ford Fiesta R5 ztratil na vítěznou Škodu Fabia R5 téměř dvě minuty. Plzeňský jezdec v cíli potvrdil náročnost letošního ročníku Rallye Český Krumlov. Výborně jel nejen v závěru soutěže Filip Mareš, který letos premiérově startuje se Škodou Fabia R5. Ale ani dva dílčí třetí a jeden druhý čas v absolutním pořadí na závěrečných měřených úsecích nestačily k tomu, aby se dotáhl na třetího Jana Černého, který startoval s Fordem Fiesta R5. Rozdíl mezi nimi byl pouhých sedm vteřin.

Kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou vyhrál Lumír Firla, za ním dojel Matěj Kamenec a třetí René Dohnal. Všichni jeli s vozy Peugeot 208 R2. Pohromou se pro vozy poháru 2WD stala třináctá rychlostní zkouška. Dosud vedoucí pozici vyklidil po technických problémech Rakušan Julian Wagner a z průběžně druhého místa havaroval Robert Hordossy.