Poděkování ředitele Barum Czech Rally Zlín

Roman Ordelt, 1. září 2018, 15:56 Google+

Vážení přátelé, další Barum Czech Rally Zlín je minulostí a myslím, že ročník s číslovkou 48 můžeme hodnotit kladně. Soutěžní posádky opět předváděly skvělé výkony. Po mnoha prosluněných letech jim sice do závodění výrazně promluvilo nepříznivé počasí, ale právě to soubojům dodalo dramatičnost a náboj až do samotného závěru. Jan Kopecký přesto znovu prodloužil svou neskutečnou vítěznou sérii a opět přepsal také rekordní tabulky Barum rally - vyhrál ji už posedmé! A opět po velkém souboji s Alexejem Lukjaňukem, který zopakoval loňské druhé místo. Třetí pak dojel host z mistrovství světa Daniel Sordo. Za jeho přítomnost na naší rally jsme velice rádi, účast jezdce takového formátu je vždy třešničkou na dortu, která soutěži dodá punc prestiže a exkluzivity.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Miloslav Regner

Miloslav Regner | foto: Archiv autora

Sdílejte článek

Nicméně jsme vděční bez výjimky za všechny posádky, které do našich soutěží letos nastoupily. Celkový počet vozů přihlášených do Barum Czech Rally Zlín a Star Rally Historic činil podobně jako v minulém roce přes 230 posádek, což je opět skvělé číslo. Všichni ve svých závodních vozech po celý víkend bavili tisíce fanoušků, kteří se sešli u tratí jednotlivých zkoušek, v servisu, či v centru závodu ve Zlíně. Diváci opět vytvořili kulisu, která děla barumku unikátní a jsme moc rádi, že je nezastavilo ani doslova psí počasí trvající po celou soutěž.

Divákům je za jejich neutuchající zájem potřeba poděkovat, je to hybná síla celého podniku. Proto jsme pro ně opět nachystali doprovodný program, který ve spolupráci s obchodním centrem Zlaté jablko odstartoval již na začátku srpna. V samotném rallyovém týdnu na konci srpna mohla veřejnost vedle samotného závodu navštívit několik autogramiád, veřejnou tiskovou konferenci s vítěznými posádkami či zážitkový program, který se i letos opíral o známou trať u Komárova a Škodu Fabii S2000 se Seppem Wiegandem za volantem. Opět jsme divákům připravili zážitkovou mapu, která byla součástí tištěného programu a kromě mapy samotného závodu a s ním spojených událostí poskytla informace o zajímavých místech Zlínského kraje i praktické informace o stravování a ubytování. Kromě toho jsme premiérově vydali interaktivní online mapu celého kraje, kde lidé mohli nalézt spoustu informací spojených nejen s rally. Tato novinka se rychle setkala s pozitivním ohlasem, za což jsme rádi. Příznivci motorsportu i letos prokázali, že jim nejsou lhostejné osudy pacientů s leukémií, když se znovu v hojném počtu zapojili do pokračování kampaně Jedu na dřeň. Český registr dárců kostní dřeně je díky letošní barumce bohatší o další tři stovky nových členů!

Pro ty, kteří se chtěli do dění okolo Barum rally zapojit aktivně, jsme stejně jako vloni připravili dvě akce, které lidem daly šanci okusit atmosféru Barum Czech Rally Zlín přímo na její trati. Na městskou speciálku se opět vydalo několik stovek cyklistů, kteří si mohli  dosyta užít zavřený okruh v rámci cyklovyjížďky Zlínská kola. A víkendové dny pak znovu patřily závodu ekologických automobilů Green rally, kombinujícímu jízdu pravidelnosti s různými aktivitami a zážitky. Pevně věříme, že si všichni užili i tyto doprovodné aktivity.

Chceme upřímně poděkovat všem pořadatelům, kteří se o rally postarali jak ve fázi příprav, tak v jejím průběhu. Máme spolehlivý tým, který umí napnout všechny síly, aby se barumku povedlo vytáhnout na co nejvyšší úroveň. Velký vděk patří také záchranné službě, policii, hasičům i dalším organizacím, které se do pořádání rally zapojily a přispěly k jejímu hladkému průběhu. A samozřejmě také všem partnerům, kteří podpořili Barum Czech Rally Zlín finančně – těm hlavním v čele s Continental Barum s.r.o., městem Zlín, Zlínským krajem, Ministerstvem školství, Ministerstvem pro místní rozvoj, agenturou CzechTourism, Autoklubem České republiky, společnostmi Škoda Auto a Opel, a nově také pivovaru Zubr a společnosti ZLIN AIRCRAFT a.s., která nám zapůjčila letištní plochu v Otrokovicích. Samozřejmě bych chtěl poděkovat všem dalším sponzorům, ať už větším či menším, bez jejichž podpory by barumku v současné formě nebylo možné zorganizovat.

Na závěr mi dovolte, poděkovat také obyvatelům a zástupcům všech obcí, přes které trať Barum Czech Rally Zlín vede. Vážíme si toho, že tito lidé dlouhodobě umožňují konání závodu v místě jejich bydliště i přesto, že to pro ně mnohdy znamená dočasná omezení.

Děkujeme a těšíme se další setkání s Vámi při 49. Barum Czech Rally Zlín 2019!

Miloslav REGNER

ředitel Barum Czech Rally Zlín

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Poděkování ředitele Barum Czech Rally Zlín

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

Miloslav Regner

Miloslav Regner: Přípravy jubilejní Barum Czech Rally Zlín pokračují

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia pokračuje v přípravách a nabídne i virtuální závodění

Rally Hustopeče (CZE)

Agrotec Petronas rally 2020 se neuskuteční

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum rally v obrazech

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud