Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Roman Ordelt, 11. srpna 2019, 13:31 Google+

V minulých dnech byl zveřejněn oficiální seznam přihlášených posádek na  devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín 2019. Jako tradičně je startovní listina početná, přihlásilo se 137 soutěžících z 25 zemí. V rámci seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) se jedná o nejkvalitněji obsazenou soutěž.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

S prioritou FIA se objeví celkem 2 piloti, mezi nimiž je jezdec továrního týmu Škoda Motorsport, úřadující mistr světa v kategorii WRC2 Jan Kopecký z České republiky a dále loňský evropský šampion, současný lídr ERC Alexej Lukjaňuk z Ruska. Celkem 57 posádek přijíždí s prioritou ERC. Z toho 37 s prioritou ERC1, 6 zástupců s prioritou ERC2 a 24 posádek má prioritu ERC3. Ve Zlíně vyvrcholí evropské šampionáty, v rámci ERC1 Junior zabojuje o body osm jezdců  a mezi ERC3 Junior hned 14 pilotů. V rámci hodnocení mistrovství Evropy pojede celkem 84 posádek, když nejpočetněji je obsazena třída RC4, kde se představí 39 vozů a dále třída RC2 s 38 vozy.

Škoda tradičně kraluje v počtu zastoupení mezi jednotlivými značkami, na seznamu přihlášených najdeme celkem 39 vozů z Mladé Boleslavi. Dalšími nejpočetnějšími značkami jsou dále Peugeot, Opel a Mitsubishi. Mezi přihlášenými je celkem 34 vozů kategorie R5 a jednoznačně zde převládá typ fabia R5 s 24 vozy. Zpestřením startovní listiny bude pět žen za volantem a celkem 17 smíšených posádek.

  

Statistika dle seznamu přihlášených posádek:

Celkem přihlášeno: 137 posádek (89 českých, 48 zahraničních)

Počet států: 25

Česká republika – 89, Polsko – 6, Velká Británie a Severní Irsko – 4, Maďarsko – 4, Rakousko – 3, Itálie – 3, Francie – 3, Německo – 2, Švédsko – 2, Japonsko – 2, Portugalsko – 2, Estonsko – 2, Belgie – 2, Bulharsko – 2, Slovensko – 2, Rusko – 1, Lotyšsko – 1, Brazílie – 1, Argentina – 1, Kuvajt – 1, Španělsko – 1, Norsko – 1, Spojené státy – 1, Turecko – 1.  Pouze spolujezdec: Katar – 1

Priorita FIA: 2

Alexej Lukjaňuk (RUS), Jan Kopecký (CZE)

Priorita ERC1: 27

Alexej Lukjaňuk (RUS), Łukasz Habaj (POL), Chris Ingram (GBR), Jan Kopecký (CZE), Filip Mareš (CZE), Norbert Herczig (HUN), Jan Černý (CZE), Marijan Griebel (DEU), Václav Pech (CZE), Nikolaj Grjazin (LVA), Mattias Adielsson (SWE), Miko Marczyk (POL), Paulo Nobre (BRA), Hiroki Arai (JPN), Vojtěch Štajf (CZE), Tomáš Kostka (CZE), Simon Wagner (AUT), Jaromír Tarabus (CZE), Miroslav Jakeš (CZE), Martin Vlček (CZE), Roman Odložilík (CZE), Tomáš Pospíšilík (CZE), Albert von Thurn und Taxis (DEU), Martin Březík (CZE), Antonín Tlusťák (CZE), Aloísio Monteiro (PRT), Petr Trnovec (CZE).

Priorita ERC1 Junior: 8

Chris Ingram (GBR), Filip Mareš (CZE), Nikolaj Grjazin (LVA), Mattias Adielsson (SWE), Miko Marczyk (POL), Hiroki Arai (JPN), Simon Wagner (AUT), Tomáš Pospíšilík (CZE).

Priorita ERC2: 6

Zelindo Melegari (ITA), Dariusz Polonski (POL), Andrea Nucita (ITA), Juan Carlos Alonso (ARG), Mshari Althefiri (KWT), Mátyás Nagy (HUN).

Priorita ERC3: 24

Ken Torn (EST), Efrén Llarena (ESP), Sindre Furuseth (NOR), Florian Bernardi (FRA), Pedro Antunes (PRT), Erik Cais (CZE), Yohan Rossel (FRA), Jean-Baptiste Franceschi (FRA), Elias Lundberg (SWE), Jan Talaš (CZE), Grégoire Munster (BEL), Sean Johnston (USA), Orhan Avcioglu (TUR), Petr Semerád (CZE), Kristóf Klausz (HUN), Grigor Grigorov (BGR), René Dohnal (CZE), Gregor Jeets (EST), Adam Březík (CZE), Amaury Molle (BEL), Jiří Navrátil (CZE), Miklós Csomós (HUN), Catie Munningsová (GBR), Nabila Tejparová (GBR).

Priorita ERC3 Junior: 14

Ken Torn (EST), Efrén Llarena (ESP), Sindre Furuseth (NOR), Pedro Antunes (PRT), Erik Cais (CZE), Jean-Baptiste Franceschi (FRA), Elias Lundberg (SWE), Jan Talaš (CZE), Grégoire Munster (BEL), Petr Semerád (CZE), Kristóf Klausz (HUN), Grigor Grigorov (BGR), Gregor Jeets (EST), Amaury Molle (BEL).

Rozdělení jednotlivých vypsaných tříd v FIA mistrovství Evropy v rally (ERC):

Celkem přihlášeno: 84 posádek

Třída RC2 – Skupina R5 (VR5), S2000-Rally: 1.6 T s restriktorem 28 mm, 2.0 atmosférické, R4 (VR4K), NR4 nad 2000 ccm (nyní N4) – 38 vozů

RGT – vozy RGT – 4 vozy

Třída RC3 – R3 (atmosférický – nad 1600 ccm do 2000 ccm  VR3C turbo – nad 1067 ccm do 1333 ccm – VR3C), R3 (turbo – do 1620 ccm / jmenovitý – VR3T), R3 diesel – do 2000 ccm / jmenovitý – VR3D), skupina A nad 1600 do 2000 ccm, Super 1600 – 2 vozy

Třída RC4 – RC4A (atmosférický – nad 1600 cm3 do 2000 ccm – VR2C turbo nad 1067 ccm do 1333 ccm – VR2C), RC4B R2 (atmosférický nad 1390 ccm do 1600 ccm – VR2B turbo nad 927 ccm do 1067 ccm – VR2B), Kit-car do 1600 ccm, Skupina A do 1600 ccm, skupina N nad 1600 do 2000 ccm – 39 vozů

Třída RC5 - R1 (atmosférický – do 1600 ccm – VR1 turbo do 1333 ccm – VR1, R1 (atmosférický do 1600 ccm – VR1A/VR1B turbo do 1067 ccm – VR1A/VR1B), skupina N do 1600 ccm – 1 vůz

Vozy kategorie R5: 34

Škoda Fabia R5 – 24 (z toho 5 Evo), Hyundai i20 R5 – 4, Citroën C3 R5 – 2, Volkswagen Polo GTi R5 – 2, Ford Fiesta R5 - 2.

Statistika podle seznamu přihlášených ERC + MCR

Statistika značek: 15

Škoda – 39, Peugeot – 28, Opel – 14, Mitsubishi – 13, Renault – 9, Ford – 8, Fiat – 5, Honda – 5, Citroën – 4, Hyundai – 4, Porsche – 3, Volkswagen – 2, Suzuki – 1, BMW – 1, Dacia – 1.  

Smíšené posádky: 17

Hiroki Arai – Ilka Minorová (JPN/AUT), Vojtěch Štajf – Veronika Havelková (CZE), Efrén Llarena – Sara Fernandezová (ESP), Erik Cais – Jindřiška Žáková (CZE), Nabila Tejparová – Hugo Magalhaes (GBR/PRT), Rastislav Chvála – Zuzana Lieskovcová (SVK), Vlastimil Dědic jr. – Silvie Hlavičková (CZE), Michal Vaňhara – Kateřina Janovská (CZE), Petr Kačírek – Barbora Rendlová (CZE), Jekatěrina Stratijevová – Georgi Avramov (BGR), Martin Kučera – Eva Žaludková (CZE), Tomáš Zeman – Kristýna Urbanová (CZE), Michal Kravec – Petra Reitmajerová (CZE), David Suchařípa – Martina Picková (CZE), Aleš Pilčík – Zuzana Plšková (CZE), Vladimír Kolařík – Diana Kovářová (CZE), Pavlína Tydlačková – František Kubů (CZE).

Dámské posádky: 5 (žena na místě jezdce)

Catie Munningsová – Veronica Enganová  (GBR/NOR), Nabila Tejparová – Hugo Magalhaes (GBR/PRT), Jekatěrina Stratijevová – Georgi Avramov (BGR), Michaela Debnárová – Lucia Laurincová (SVK), Pavlína Tydlačková – František Kubů (CZE).

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mikuláš Rally (CZ)

Nejrychlejší závodník v rodině je Jindra, směje se mistr republiky v rally Jaroslav Pešl

Mikuláš Rally (CZ)

Mikulášská rally v galerii Kuby Machálka

Mikuláš Rally (CZ)

Jubilejní HOTHESS Mikuláš Rally rozhodly tři desetiny vteřiny!

Rally Hustopeče (CZE)

Václav Stejskal jun. měl k titulu mistra 2WD blízko

Rally Kopná (CZE)

Ondřej Mezihorák mistrem třídy 9 ve sprintrally

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally - foto Milana Procházky

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Hlavní cena ve fotosoutěži zůstala doma

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ondřej Palacký po roční pauze opět závodil

  2. Mikuláš Rally - foto Milana Procházky

  3. Jubilejní HOTHESS Mikuláš Rally rozhodly tři desetiny vteřiny!

  4. Ondřej Mezihorák mistrem třídy 9 ve sprintrally

  5. Václav Stejskal jun. měl k titulu mistra 2WD blízko

  6. Nejrychlejší závodník v rodině je Jindra, směje se mistr republiky v rally Jaroslav Pešl

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud