Tomáš Pospíšilík cílí doma na elitní desítku

RallyZone.cz, 11. srpna 2019, 13:33 Google+

Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do osmidílného seriálu FIA mistrovství Evropy v rally (ERC), se nezadržitelně blíží. Na startu se objeví již pošesté domácí jezdec Tomáš Pospíšilík na voze Škoda Fabia R5, kterého bude navigovat zkušený spolujezdec Jiří Hovorka. Oproti předchozím ročníkům pojede pětadvacetiletý jezdec s licencí soutěžícího BTH Import Stal Rally Team. V letošním roce si přeje průnik do elitní desítky v absolutním pořadí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Za volantem auta brázdil Tomáš Pospíšilík soutěžní tratě nejprve v autokrosu. Vedl si velmi dobře, získal řadu vavřínů na domácí scéně i v evropském šampionátu. V roce 2014 přesedlal na automobilové soutěže. „Teď mně jde o zlepšování se v kokpitu čtyřkolky. Fabia R5, se kterou momentálně jezdím, je špičkový soutěžní vůz. Musím se s ní naučit, co nejlépe pracovat. Z hlediska jízdy přináší závodníkovi místy až neomezené možnosti, sám se mnohdy divím, co všechno dokáže. Pro letošní sezonu jsme na autě provedli nová vylepšení a s každým závodem včetně zahraničních startů nabíráme nové a nové zkušenosti,“ uvedl Pospíšilík na tiskové konferenci zlínských pořadatelů v sídle společnosti Continental Barum v Otrokovicích.

Letošní sezona nezačala pro mladého jezdce z Hrobic vůbec dobře. Valašskou rally kvůli havárii nedokončil. „Do valašky jsme vyjeli s vylepšeným autem a tato změna nám sedla. Místy jsme byli opravdu dost rychlí, čemuž odpovídaly dosažené časy. Bohužel se nám stal osudným štěrk, u kterého stále nevím, kde se na jedné z částí trati vzal. Problémy tam mělo více jezdců. Bohužel my jsme doplatili na to, že jsme jeli hodně vepředu,“ komentoval Pospíšilík. „Havárie nás stála hodně peněz a museli jsme kvůli tomu změnit plány do letošní sezony,“ doplnil.

Pospíšilík přetavil svou loňskou účast na barumce v celkově třinácté místo absolutně, když z českých posádek byl pátým nejlepší pilotem. „Doufám, že letos bude příznivější počasí. Minule si s námi docela zahrávalo, což bylo vidět i na vysokém počtu odstoupených vozů. Letos pojedu pod jiným týmem, noví mechanici, zkušenosti, zkrátka změna. Rád bych se dostal do první desítky konečného pořadí,“ prozradil soutěžní jezdec, který pojede i v hodnocení klasifikace ERC1 Junior.

Autor: Petr Komárek

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Tomáš Pospíšilík cílí doma na elitní desítku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná premiéra Ondřeje Bisahy a Hyundai Lenner Sport na Barum rally

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

S kolem navíc bylo po výsledku

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Rentor racing na Barumce v cíli s dvěma vozy

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Šťastná sedmička: Pešl vyhrál na Barumce a je mistrem republiky ve své třídě

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná sezóna se smolným koncem

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ohlasy jezdců v cíli

  2. RUFA SPORT na Barum Rally s majstrom FIA ERC Alexeyom Lukyanukom

  3. Kopecký králem barumky, slaví osmý triumf!

  4. Star Rally Historic vyhrál obhájce prvenství Neumann

  5. Také letošní barumka přitáhla zájem médií

  6. Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud