Tomáš Pospíšilík cílí doma na elitní desítku

RallyZone.cz, 11. srpna 2019, 13:33 Google+

Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do osmidílného seriálu FIA mistrovství Evropy v rally (ERC), se nezadržitelně blíží. Na startu se objeví již pošesté domácí jezdec Tomáš Pospíšilík na voze Škoda Fabia R5, kterého bude navigovat zkušený spolujezdec Jiří Hovorka. Oproti předchozím ročníkům pojede pětadvacetiletý jezdec s licencí soutěžícího BTH Import Stal Rally Team. V letošním roce si přeje průnik do elitní desítky v absolutním pořadí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Za volantem auta brázdil Tomáš Pospíšilík soutěžní tratě nejprve v autokrosu. Vedl si velmi dobře, získal řadu vavřínů na domácí scéně i v evropském šampionátu. V roce 2014 přesedlal na automobilové soutěže. „Teď mně jde o zlepšování se v kokpitu čtyřkolky. Fabia R5, se kterou momentálně jezdím, je špičkový soutěžní vůz. Musím se s ní naučit, co nejlépe pracovat. Z hlediska jízdy přináší závodníkovi místy až neomezené možnosti, sám se mnohdy divím, co všechno dokáže. Pro letošní sezonu jsme na autě provedli nová vylepšení a s každým závodem včetně zahraničních startů nabíráme nové a nové zkušenosti,“ uvedl Pospíšilík na tiskové konferenci zlínských pořadatelů v sídle společnosti Continental Barum v Otrokovicích.

Letošní sezona nezačala pro mladého jezdce z Hrobic vůbec dobře. Valašskou rally kvůli havárii nedokončil. „Do valašky jsme vyjeli s vylepšeným autem a tato změna nám sedla. Místy jsme byli opravdu dost rychlí, čemuž odpovídaly dosažené časy. Bohužel se nám stal osudným štěrk, u kterého stále nevím, kde se na jedné z částí trati vzal. Problémy tam mělo více jezdců. Bohužel my jsme doplatili na to, že jsme jeli hodně vepředu,“ komentoval Pospíšilík. „Havárie nás stála hodně peněz a museli jsme kvůli tomu změnit plány do letošní sezony,“ doplnil.

Pospíšilík přetavil svou loňskou účast na barumce v celkově třinácté místo absolutně, když z českých posádek byl pátým nejlepší pilotem. „Doufám, že letos bude příznivější počasí. Minule si s námi docela zahrávalo, což bylo vidět i na vysokém počtu odstoupených vozů. Letos pojedu pod jiným týmem, noví mechanici, zkušenosti, zkrátka změna. Rád bych se dostal do první desítky konečného pořadí,“ prozradil soutěžní jezdec, který pojede i v hodnocení klasifikace ERC1 Junior.

Autor: Petr Komárek

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Tomáš Pospíšilík cílí doma na elitní desítku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Úspěšná premiérová sezona s Citroënem Lukáše Frány

Historic Vltava Rally (CZE)

Ivo Vybíral: „Budoucnost rally mě trošku děsí.“

Rallye Radouň (CZE)

Štěpán Zabloudil: „BMW M3 mě vlezla pod kůži“

Rallye W4 (AUT)

Rallye W4: Foto Marcely Svobodové

Traiva RallyCup - listopad

Traiva RallyCup listopad: FOTO

Rally Šumava (CZE)

Jan Kornhefr – sezóna jako na houpačce

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Statistika podle seznamu přihlášených posádek

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již podesáté!

  2. Rallye W4: Foto Marcely Svobodové

  3. Adam Březík na Mikuláši se Škodou Fabií R5

  4. PEUGEOT SPORT ODHALIL NOVÝ PEUGEOT 208 RALLY 4

  5. Ivo Vybíral: „Budoucnost rally mě trošku děsí.“

  6. Štěpán Zabloudil: „BMW M3 mě vlezla pod kůži“

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud